Рівнодення відбувається в кожному сезоні року. Навесні тривалість світлового дня трохи переважує тривалість ночі, коли це буде - читайте на Главреді.
У День весняного рівнодення, також відомого як березневе рівнодення, Сонце перетинає небесний екватор, рухаючись уздовж екліптики. У результаті цього перетину день і ніч мають приблизно рівну тривалість.
У 2024 році День весняного рівнодення припадає на 20 березня (05:06:03 за київським часом). Після весняного рівнодення тривалість ночі продовжує зменшуватися, а світловий день збільшується, поки не настане літнє сонцестояння.
Для наших предків цей день мав особливу важливість і відзначався з великим розмахом. Вранці господині створювали печиво, якому надавали форму жайворонків і млинців, потім прикрашали їх цукровим сиропом і пшеничними зернами. Ці перші солодощі призначалися Ведмежому богу в спробі умиротворити його, щоб він не послав хижаків нападати на чоловіків під час полювання.
Потім всі жителі відправлялися на ярмарок, при цьому по дорозі звучали пісні, лунали танці, і проводилися захоплюючі ігри, такі як перетягування каната, стрибки через багаття і містечка. Переможців у цих іграх, як вірили, природа особливим чином захищала від впливу темних сил.
До вечора на площах міст багато людей розпалювали багаття. Ця дія супроводжувалася переконанням, що високе, яскраве і чисте полум'я забезпечить достаток і щастя в наступному році. Завершуючи цей день, наші предки проводили обряд, в якому палаючі колеса котили з гори в річку, символізуючи Сонце і його вплив на життя та благополуччя.
Що потрібно робити:
Пам'ятайте, що в цей день не можна: починати нові справи. Успіх в таких починаннях не завжди забезпечений, і пізніше виправити помилки може бути важко. Також не вплутуйтеся в конфлікти. Не можна передбачити, чи буде можливість в майбутньому виправити нерозуміння або розбіжності.
Читайте також: