7 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на завтра 7 вересня: Скорпіонам - підстава, Левам - вечір релаксу.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день передсвято Різдва Пресвятої Богородиці та преподобномученика Макарія Канівського.
В Україні та світі 7 вересня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 7 вересня в Україні відзначають день передсвято Різдва Пресвятої Богородиці, преподобномученика Макарія Канівського.
Відомо, що Макарій Канівський був відомим українським православним релігійним діячем, архімандритом Пінським, Овруцьким, Переяславським. Святий народився у місті Овруч, що на Житомирщині, на початку XVII століття. Він походив зі знатної родини, однак у 25 років постригся в ченці в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Овручі. Він прославився подвижницьким і доброчесним життям, а пізніше його висвятили в сан ієродиякона, а потім - у сан ієромонаха.
Згідно із переказами, святий Макарій міг передбачати біди та попередив людей про те, які біди спіткатимуть монастир і місто - голод, польську і татарську навалу. 1678 року Канів і монастир були розорені вщент, а самого архімандрита стратили турки - за відмову видати їм монастирські скарби.
Також 7 вересня за новим стилем відзначають передсвято Різдва Пресвятої Богородиці. Саме святкування Різдва Пресвятої Богородиці триває 6 днів.
У цей день згадують, як народилася Діва Марія, що стала матір'ю Ісуса Христа. Її Різдво наблизило прихід часу, коли почали виконуватися обітниці Божі про спасіння роду людського.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
7 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Олександр, Петро, Степан.
Більше цікавих новин: