Свято 17 липня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день великомучениці Марини.
В Україні та світі 17 липня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 17 липня в Україні відзначають день великомучениці Марини.
Відомо, що свята Марина народилась у місті Антіохія, що в Малій Азії, у родині ревних язичників і противників християнства. Пізніше, після смерті матері, батько у ранньому віці віддав її на виховання до годувальниці, яка таємно сповідувала себе християнкою.
У дванадцять років свята Марина самостійно вирішила прийняти хрещення. Дізнавшись про те, що дочка його стала християнкою, тоді розлючений батько відмовився від неї. Одного разу нею зацікавився Олімврій - правитель тієї області. Він запропонував одружитись Марині, а вона в свою чергу не приховувала, що вона християнка. Тоді правитель вирішив віддати її на піклування однієї знатної жінки-язичниці.
Однак, Марина твердо стояла на своєму та відмовилась зректись віри. Тоді розлючений Олімврій наказав піддати її різним катуванням. Святу великомученицю сікли прутами, стругали тіло тризубами, вбивали цвяхи в тіло, палили вогнем. Потім великомученицю стали топити у великій бочці з водою. Під час тортур здригнулася земля, з рук Марини спали кайдани, над її головою засяяло незвичайне світло, в якому крутилась голубка з золотим вінцем в дзьобі.
Вражений народ став славити Бога. Тоді правитель наказав стратити Марину і тих, хто увірував в Христа. Того дня разом з нею обезголовили 15 000 чоловік.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
17 липня свої іменини відзначають власники таких імен як Леонід, Вероніка, Маргарита, Марина.
Більше цікавих новин: