Дослідження, нещодавно проведене вченими з США, підтвердило ще раз ‒ пізні прийоми їжі часто призводять до ожиріння.
Про це повідомляють західні спеціалізовані ЗMІ з посиланням на дослідників з Медичної школи Університету імені Джона Хопкінса (Балтімор, штат Меріленд, США).
Вчені з'ясували, що вкрай пізні вечері можуть дуже сильно відрізнятися своїм впливом на метаболічні процеси у різних людей. У деяких вони викликають хронічно високий вміст глюкози в крові ‒ через толерантності до сплесків інсуліну, які вони провокують. Далі, розвивається порушення толерантності до глюкози. Тобто організм перестає сприймати збільшення її змісту як загрозу. На цьому тлі легко може розвиватися переддіабет, а також підвищуватися ризик серцево-судинних порушень.
Читати такожСхуднення на карантині: названо найбільш небезпечні дієтиТакож вчені з'ясували, що одна і та сама вечеря, яка був з'їдена в різний час доби, по-різному впливає на рівень цукру в крові та процеси спалювання жиру.
"В середньому, максимальний рівень глюкози після пізньої вечері був приблизно на 18 відсотків вище, а кількість жиру, що спалюється за ніч, зменшилася приблизно на 10 відсотків у порівнянні з більш раннім прийманням їжі. Ці ефекти ми спостерігали у здорових добровольців. У людей з ожирінням або діабетом, які вже мають порушений обмін речовин, вони можуть бути більш вираженими", ‒ підсумували вчені.
Нагадаємо, раніше відомий фітнес-тренер Марина Боржемська пояснила, як правильно вживати фрукти для ефективного схуднення.