Стало відомо, чому людей тягне їсти солодке

Стало відомо, чому людей тягне їсти солодке

У всіх фанатів солодкого, здається з'явилася нова шикарна причина займатися улюбленим заняттям.

Колектив учених визначив конкретні клітини головного мозку, які контролюють кількість спожитого людиною цукру і її прагнення до смачної їжі.

Про це повідомляється в статті, яка була опублікована у фаховому виданні Medical Express.

Новий дослідницький проект очолили Меттью Поттхофф з Медичного коледжу імені Джона Роя і Люсилль Карвер (Університет штату Айова, США) і Метью Гіллум, доктор наук з Копенгагенського університету (Данія). За їх словами, вчені сфокусувалися на дії гормону ‒ фактора росту фібробластів 21 (FGF21). Цей гормон, як вже відомо вченим, грає роль в балансі енергії, контроль ваги і чутливості до інсуліну.

"Це перше дослідження, яке дійсно визначило, де цей гормон діє в головному мозку, і це дало дуже чудові уявлення про те, як він регулює споживання цукру", ‒ зазначив Поттхофф.

Науковці разом з колегами виявили, що FGF21 виробляється в печінці у відповідь на підвищений рівень цукру в організмі. А потім ‒ діє на мозок, щоб зменшити споживання цукру і тягу до кондитерської продукції.

Читати такожНейропсихолог пояснила, звідки береться любов до солодкого

Використовуючи різні методи, дослідники змогли точно визначити, які клітини реагують на рецептор FGF21. Зокрема ‒ FGF21 спрямований на глутаматергічні нейрони в мозку, які можуть знизити споживання цукру і тягу до солодкого.

Нагадаємо, раніше відомий лікар-дієтолог Перрос-Гирьок Паскаль Гурдон розповіла, скільки солодкого людям можна їсти на добу (і уникати при цьому зайвої ваги).

Новини заразКонтакти