Топ-5 продуктів, які провокують запалення

Це може допомогти вашому тілу захиститися від хвороб і стимулювати загоєння./ 1zoom.ru

Це може допомогти вашому тілу захиститися від хвороб і стимулювати загоєння.

Запалення може бути хорошим або поганим в залежності від ситуації. З одного боку, це природний спосіб вашого тіла захистити себе, коли ви поранені або хворі.

Це може допомогти вашому тілу захиститися від хвороб і стимулювати загоєння.

З іншого боку, хронічне стійке запалення пов'язане з підвищеним ризиком таких захворювань, як діабет, серцеві захворювання та ожиріння, повідомляє Royal Society of Chemistry.

Цікаво, що продукти, які ви їсте, можуть значно вплинути на запалення у вашому тілі.

Ось 6 продуктів, які можуть викликати запалення.

Читати також6 продуктів для здорової простати: що потрібно їсти

1. Цукор і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози

Столовий цукор (сахароза) і кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози (HFCS) - два основних типи доданого цукру в Західній дієті.

Цукор на 50% складається з глюкози і на 50% з фруктози, а кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози становить близько 45% глюкози і 55% фруктози.

Однією з причин того, що додані цукри шкідливі, є те, що вони можуть посилити запалення, яке може призвести до захворювання.

В одному дослідженні у мишей, які отримували дієту з високим вмістом сахарози, розвинувся рак грудей, який поширився на легені, частково через запальну реакцію на цукор.

Більш того, в рандомізованому клінічному дослідженні, в якому люди пили звичайну газовану воду, дієтичну газовану воду, молоко або воду, тільки у тих, хто вживав звичайну газовану воду, був підвищений рівень сечової кислоти, яка викликає запалення і резистентність до інсуліну.

Цукор також може бути шкідливим, оскільки він забезпечує надмірну кількість фруктози.

Хоча невелика кількість фруктози у фруктах і овочах-це нормально, споживання великої кількості з доданих цукрів-погана ідея.

Вживання великої кількості фруктози пов'язане з ожирінням, інсулінорезистентністю, діабетом, жировою хворобою печінки, раком і хронічним захворюванням нирок.

Крім того, дослідники відзначили, що фруктоза викликає запалення в ендотеліальних клітинах, що вистилають ваші кровоносні судини, що є фактором ризику серцевих захворювань.

До продуктів з високим вмістом доданого цукру відносяться Цукерки, шоколад, безалкогольні напої, торти, печиво, пончики, солодка випічка і деякі злаки.

2. Штучні трансжири

Штучні трансжири, ймовірно, найбільш шкідливі для здоров'я жири, які ви можете їсти. Вони створюються шляхом додавання водню до ненасичених жирів, які є рідкими, щоб надати їм стабільність більш твердого жиру.

На етикетках інгредієнтів трансжири часто вказуються як частково гідрогенізовані масла.

Більшість маргаринів містять трансжири, і їх часто додають в оброблені харчові продукти, щоб продовжити термін зберігання.

На відміну від зустрічаються в природі трансжирів, що містяться в молочних продуктах і м'ясі, штучні трансжири викликають запалення і підвищують ризик захворювань.

Крім зниження холестерину ЛПВЩ( хорошого), транс-жири можуть порушувати функцію ендотеліальних клітин, що вистилають артерії, що є фактором ризику серцевих захворювань.

Споживання штучних трансжирів пов'язане з високим рівнем запальних маркерів, таких як C-реактивний білок (CRP).

Фактично, в одному дослідженні рівень CRP був на 78% вище серед жінок, які повідомили про найвищий споживання трансжирів.

У рандомізованому контрольованому дослідженні за участю літніх жінок з надмірною вагою гідрогенізована соєва олія посилювала запалення значно більше, ніж пальмова і соняшникова олії.

Дослідження на здорових чоловіків і чоловіків з підвищеним рівнем холестерину показали аналогічне збільшення запальних маркерів у відповідь на трансжири.

До продуктів з високим вмістом трансжирів відносяться картопля фрі та інші смажені продукти швидкого приготування, деякі різновиди попкорну для мікрохвильових печей, певні маргарини і овочеві шортенінги, упаковані торти і печиво, деякі тістечка і всі оброблені харчові продукти, на етикетці яких зазначено частково гідрогенізоване рослинне масло.

3. Рослинні і зерняткові масла

Деякі вчені вважають, що деякі рослинні масла, такі як соєва олія, викликають запалення через дуже високий вміст в них жирних кислот омега-6.

Хоча деякі дієтичні жири омега-6 необхідні, типова Західна дієта дає набагато більше, ніж потрібно людям.

Насправді, медичні працівники рекомендують вживати більше продуктів, багатих омега-3, таких як жирна риба, щоб поліпшити співвідношення омега-6 і омега-3 і скористатися протизапальною дією омега-3.

Однак докази того, що високе споживання омега-6 жирних кислот посилює запалення у людей, в даний час обмежені.

Контрольовані дослідження показують, що лінолева кислота, найбільш поширена в раціоні омега-6 кислота, не впливає на маркери запалення.

Перш ніж робити будь-які висновки, необхідні додаткові дослідження.

Рослинні масла і масла насіння використовуються в якості кулінарних масел і є основним інгредієнтом багатьох оброблених харчових продуктів.

4. Рафіновані вуглеводи

Вуглеводи отримали погану репутацію. Однак правда в тому, що не всі вуглеводи є проблемними.

Стародавні люди тисячоліттями споживали необроблені вуглеводи з високим вмістом клітковини у вигляді трав, коріння і фруктів. Однак вживання рафінованих вуглеводів може викликати запалення.

З рафінованих вуглеводів була видалена велика частина клітковини. Клітковина сприяє насиченню, покращує контроль цукру в крові і живить корисні бактерії в кишечнику.

Дослідники припускають, що рафіновані вуглеводи в сучасному раціоні можуть стимулювати зростання запальних кишкових бактерій, які можуть збільшити ризик ожиріння і запальних захворювань кишечника .

Рафіновані вуглеводи мають більш високий глікемічний індекс( ГІ), ніж необроблені. Продукти з високим ГІ підвищують рівень цукру в крові швидше, ніж продукти з низьким ГІ.

В одному дослідженні літні люди, які повідомили про найвищий споживання продуктів з високим ГІ, мали в 2,9 рази більше шансів померти від запального захворювання, такого як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ).

У контрольованому дослідженні молоді здорові чоловіки, які їли 50 грамів рафінованих вуглеводів у вигляді білого хліба, зазнали більш високий рівень цукру в крові і підвищення рівня певного запального маркера, повідомляється в дослідженні Oxford Academic.

Рафіновані вуглеводи містяться в цукерках, хлібі, макаронах, випічці, деяких злаках, печиво, тортах, солодких безалкогольних напоях і у всіх оброблених харчових продуктах, що містять доданий цукор або борошно.

5. Надмірне вживання алкоголю

Було доведено, що помірне споживання алкоголю приносить користь для здоров'я. Однак більш високі кількості можуть призвести до серйозних проблем.

В одному дослідженні рівень запального маркера CRP збільшився у людей, які вживають алкоголь. Чим більше алкоголю вони вживали, тим більше у них підвищувався рівень CRP.

У людей, які багато п'ють, можуть розвинутися проблеми з попаданням бактеріальних токсинів з товстої кишки в організм. Цей стан, часто називається "дірявим кишечником", може викликати широко поширене запалення, яке призводить до пошкодження органів.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, пов'язаних з алкоголем, споживання повинно бути обмежене двома стандартними порціями для чоловіків і одним для жінок.

Новини заразКонтакти