Сухість у роті може бути симптомом довічного захворювання

Сухість у роті виникає, коли в роті не вистачає слини. / rfdeti.ru

Сухість у роті виникає, коли в роті не вистачає слини.

Сухість у роті, або ксеростомія, виникає, коли слинні залози людини не виробляють достатньо слини для підтримки вологості в роті. Ксеростомія може бути симптомом діабету, а також побічним ефектом ліків, які лікують діабет.

За даними Національного інституту діабету, хвороб органів травлення та нирок (NIDDK), сухість у роті є частим симптомом діабету.

У цій статті ми розглянемо симптоми сухості в роті і її зв'язок з діабетом. Ми також пояснюємо, як лікувати сухість у роті.

Які симптоми сухості в роті?

Сухість у роті виникає, коли в роті не вистачає слини.

Читати такожЩо за напої потрібно пити людям при загрозі діабету-рада медика

Згідно з NIDDK, люди з сухістю в роті можуть відчувати:

Крім того, американська стоматологічна Асоціація (ADA) зазначає, що сухість у роті може включати:

Який зв'язок між сухістю в роті і діабетом?

NIDDK перераховує сухість у роті серед найбільш поширених проблем, з якими стикаються люди, які живуть з діабетом.

Його висока поширеність у цій популяції може бути пов'язана з:

Зневоднення: люди з діабетом схильні до зневоднення.

Підвищений рівень цукру в крові: у людей з діабетом рівень глюкози в крові може стати занадто високим. Термін для цього - гіперглікемія, і це може викликати у людини сухість у роті.

Захворювання нирок: з часом високий рівень глюкози в крові може призвести до захворювання нирок, яке може викликати сухість у роті.

Ліки від діабету: деякі ліки, які людина може приймати для контролю діабету, можуть викликати сухість у роті як побічний ефект.

Крім того, за даними Johns Hopkins Medicine, приблизно дві третини людей з діабетом мають високий кров'яний тиск або приймають ліки, які допомагають контролювати гіпертонію. Сухість у роті може виникнути як побічний ефект цих ліків.

Сухість у роті-симптом діабету?

Згідно з оглядом 2014 року, сухість у роті може бути ознакою діабету. Однак, хоча це часто зустрічається у людей з діабетом, це не єдиний симптом.

Людина може потенційно відчувати кілька симптомів діабету, у тому числі:

Хоча і діабет 1-го і 2-го типу має схожі симптоми, NIDDK стверджує, що вони не розвиваються однаково.

Вони відзначають, що в той час як люди, у яких розвивається діабет 1 типу, зазвичай виявляють швидкий початок симптомів, люди, які живуть з діабетом 2 типу, зазвичай спостерігають поступове прояв симптомів, які вони можуть не помічати до тих пір, поки не розвинеться інше ускладнення, таке як помутніння зору.

Догляд

Люди, які відчувають сухість у роті в результаті прийому ліків, можуть запитати лікаря про можливість зміни ліків. Також може допомогти контроль будь-яких основних станів-наприклад, підтримання рівня цукру в крові в безпечному діапазоні для контролю діабету.

Медичні працівники також можуть прописати ліки для стимуляції вироблення слини. Людині потрібно буде приймати ці ліки протягом 3 місяців, щоб переконатися, що вони подіють.

Можна також спробувати замінники слини у вигляді гелів, спреїв і льодяників. Тим не менш, автори статті 2020 року відзначають, що вони не працюють надійно і, коли вони працюють, вони забезпечують тільки тимчасове полегшення.

Домашні засоби

Національний інститут стоматологічних та черепно-лицевих досліджень рекомендує людині зробити наступні кроки, щоб мінімізувати симптоми сухості в роті:

Інші причини сухості в роті

Діабет і ліки, які лікарі використовують для його лікування, - не єдині причини, за якими людина може відчувати сухість у роті.

Дослідники стверджують, що ксеростомія найчастіше виникає як побічний ефект від прийому ліків, що відпускаються без рецепта і за рецептом, в тому числі:

Це також може статися через аутоімунні стани.

Коли звертатися до лікаря

Людині слід звернутися до лікаря, якщо у нього з'являться симптоми сухості в роті, які не проходять. Діабет-одна з декількох потенційних причин, які лікар може виключити.

У деяких випадках причиною можуть бути ліки. У цих випадках людина може поговорити з лікарем про зміну ліки. Дуже важливо не припиняти прийом рецептурних ліків без попередньої консультації з лікарем.

Новини заразКонтакти