Серце б'ється швидко без причини: про що це говорить

Частота серцевих скорочень вище 100 ударів в хвилину називається тахікардією. / eluniverso.com

Частота серцевих скорочень вище 100 ударів на хвилину називається тахікардією.

Прискорене серцебиття означає, що серце людини б'ється частіше, ніж зазвичай. Існує безліч можливих причин, в тому числі реакції на ліки, алкоголь і певні стану здоров'я.

За даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), серцебиття середнього дорослої людини в стані спокою становить близько 60-100 ударів в хвилину. Частота серцевих скорочень вище 100 ударів в хвилину називається тахікардією.

Більшість причин прискореного серцебиття не є небезпечними. Однак прискорене серцебиття може бути ознакою серйозної проблеми зі здоров'ям.

У цій статті розглядаються причини, що викликають почастішання серцебиття, способи лікування і час звернення до лікаря.

Читати такожЯк робити профілактику хвороб серця-відповідь вчених

Стресові емоції, такі як занепокоєння, гнів і страх, можуть викликати почастішання пульсу людини.

Коли організм відчуває стрес, наднирники виділяють адреналін або адреналін. У тілі є два наднирники, по одному над кожною ниркою.

Організм використовує адреналін, щоб підготувати людину до негайних дій. Адреналін може викликати у людини:

Як правило, людина повинна виявити, що його симптоми зменшуються, коли він більше не відчуває стресу.

Лікування

Людина, яка регулярно відчуває стресові емоції, може піддаватися ризику розвитку певних станів. Американська психологічна асоціація (APA) зазначає, що хронічний стрес може збільшити шанси людини на розвиток певних станів, таких як високий кров'яний тиск, серцевий напад або інсульт.

Людина може впоратися зі своїм стресом наступними способами:

Відповідь на певні препарати

Речовини, які можуть викликати почастішання серцебиття людини, включають:

Кофеїн

Кофеїн-це стимулятор, який міститься в багатьох напоях, таких як кава, чай, деякі газовані та енергетичні напої. Порошок кофеїну також доступний як харчова добавка.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) припускає, що дорослий може споживати до 400 міліграмів (мг) кофеїну в день, що становить близько 4 або 5 чашок кави. Однак кількість кофеїну, яку людина може споживати без побічних ефектів, залежить від його чутливості до кофеїну.

Людина, що вживає занадто багато кофеїну, може відчувати:

Алкоголь

Дослідження 2014 року показало, що навіть невелика кількість алкоголю може збільшити ймовірність розвитку фібриляції передсердь. Фібриляція передсердь-це стан, при якому серце людини б'ється нерегулярно, а іноді і з аномальною швидкістю.

Ще одне дослідження 2017 року перевірило дихання людей на рівень концентрації алкоголю. Дослідники виявили, що з підвищенням рівня концентрації алкоголю в людині збільшувалася і частота серцевих скорочень.

Нікотин

Нікотин - це хімічна речовина, що викликає сильну залежність, яке міститься в сигаретах. За даними AHA, нікотин може викликати підвищення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

Дослідження, проведене в 2016 році, показало, що нікотин може збільшити частоту серцевих скорочень людини на 10-15 ударів в хвилину (BPM). Дослідники також відзначили, що частота серцевих скорочень і артеріальний тиск у людини підвищуються незалежно від того, чи був нікотин курен, вдихався або проковтувався.

Незаконні стимулятори

Незаконні стимулятори, такі як кокаїн і амфетаміни, можуть викликати почастішання пульсу.

Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що люди, які вживають кокаїн, частіше страждають нерегулярним або прискореним пульсом.

Лікарі іноді використовують амфетаміни для лікування людей з СДУГ або нарколепсією. Однак амфетаміни можуть викликати ряд побічних ефектів, в тому числі:

Деякі ліки

За даними Національної служби охорони Здоров'я Сполученого Королівства (NHS), деякі ліки можуть викликати у людини нерегулярне серцебиття. Ці ліки включають:

Деякі добавки

Деякі трав'яні добавки можуть збільшити частоту серцевих скорочень, наприклад:

Гіркий апельсин: люди можуть використовувати гіркий апельсин при печії, закладеності носа, втрати ваги, пригніченні або стимуляції апетиту і при спорті. Деякі дослідження стверджують, що це може викликати прискорене серцебиття; однак результати були непереконливими.

Валеріана: Валеріана-це добавка, яка використовується при тривозі, безсонні, депресії.

Побічні ефекти від прийому валеріани можуть включати серцеві порушення, такі як прискорене серцебиття, головний біль, розлад шлунка, занепокоєння, збудливість, розумова тупість і безсоння.

Женьшень: Женьшень вважається загальнозміцнюючим засобом для поліпшення самопочуття. Однак у женьшеню є побічні ефекти, які можуть включати прискорене серцебиття, безсоння, проблеми з менструальним циклом, біль у грудях, головний біль, проблеми з травленням, а також високий або низький кров'яний тиск.

Лікування

Людина, у якого спостерігається прискорене серцебиття через кофеїну, алкоголю, нікотину або заборонених стимуляторів, повинен спробувати зменшити їх кількість.

Якщо людина залежить від певного препарату, йому слід подумати про те, щоб поговорити з медичним працівником або консультантом, щоб обговорити варіанти лікування.

Якщо у людини спостерігається прискорене серцебиття після прийому певних ліків або добавок, він може поговорити зі своїм лікарем, щоб дізнатися, чи є альтернативне ліки, яке він може приймати.

Гормональні зміни

Під час вагітності може спостерігатися почастішання пульсу. Це може статися, тому що серце повинно перекачувати кров до плаценти і по всьому тілу.

Дослідження, проведене в 2019 році, показало, що в середньому частота серцевих скорочень вагітних збільшується на 7-8 ударів в хвилину. Те ж дослідження також показало, що середня частота серцевих скорочень збільшувалася протягом всієї вагітності. Середня частота серцевих скорочень людини в 10 тижнів становила 79,3 ударів в хвилину, а до 40 тижнів вона збільшилася до 86,9 ударів в хвилину.

Крім того, коли у людини настає менопауза, у нього підвищується ризик ішемічної хвороби серця. Британський фонд Серця зазначає, що людина в постменопаузальному періоді життя може відчувати, що його серце калатає.

Новини заразКонтакти