Всі, хто забороняв собі їсти після 18:00, можуть прочитати цей блог і видихнути з полегшенням. Втім, це не означає, що ввечері можна їсти все що заманеться.
Найпопулярніша, проста за своїм устроєм та нешкідлива дієта – не їсти після шостої години вечора. Засновник школи і дієтолог Андрій Невський пояснив, чому пізня вечеря не є шкідливою для тих, хто намагається схуднути.
Так, експерт запевнив що потрібно їсти за годину-дві перед сном і обов'язково включати в останній прийом їжі вуглеводи. І так схуднення буде більш ефективним, ніж з голодуванням після 18: 00. Досить вірити в те, що після 6 години вечора всі калорії перетворюються в жир.
Якщо говорити про вечерю, то вже краще поїсти перед сном і солодко заснути, ніж мучитися від голоду кілька годин до сну. Або, ще гірше, зірватися на вечірній (або нічний) жор, а потім страждати від докорів сумління.
Дієтолог радить запланувати вечерю заздалегідь і вписати у свій план калорійності до їжі, а не після. Так ви зможете грамотно розподілити всі калорії, не переїсти і залишитися задоволеною.
Що краще їсти ввечері
Щоб покращити процес жироспалювання, будуйте останній прийом їжі з білків і вуглеводів з невеликою кількістю жирів. З таким підходом ви будете худнути комфортніше, а організм "навчиться" брати енергію з жирів.
Починайте завжди з овочевого салату. Свіжі овочі й зелень – відмінне джерело клітковини, вітамінів та мікроелементів. Такий початок буде стимулювати травлення і стане запорукою здорового харчування.
Гарнір в основній страві може бути з овочів, які містять крохмаль (картопля, макарони або крупи). Його можна доповнити рибою, курячим філе або індичкою, пісною яловичиною й морепродуктами. До слова, ввечері корисно їсти жирну рибу.
Десерт обирайте будь-який, але найкраще віддати перевагу нежирному, який міститиме фрукти, домашній сир, сухофрукти, пастилу або мармелад. Головне, щоб ласощі приносили максимум задоволення.