Майже наркоманія: симптоми залежності від їжі

Харчова залежність-це пристрасть до нездорової їжі, порівнянне з наркоманією. / Food and Mood

Харчова залежність - це пристрасть до нездорової їжі, порівнянне з наркоманією.

Вплив певних продуктів на мозок заважає деяким людям їх уникати переїдання.

Харчова залежність діє так само, як і інші залежності, що пояснює, чому деякі люди не можуть контролювати себе за допомогою певних продуктів, як би вони не старалися.

Незважаючи на небажання, вони можуть неодноразово виявляти, що їдять велику кількість нездорової їжі, знаючи, що це може завдати шкоди, повідомляє Healthline.

Що таке харчова залежність?

Харчова залежність-це пристрасть до нездорової їжі, порівнянне з наркоманією.

Читати такожІнтуїтивне харчування: що потрібно знати про нову анти-дієті

Харчова залежність схожа на деякі інші розлади, включаючи компульсивное переїдання, булімію та інші розлади харчування і прийому їжі.

Вплив на мозок

Харчова залежність зачіпає ті ж області мозку, що і наркозалежність. Крім того, задіяні одні й ті ж нейротрансмітери, і багато симптомів ідентичні.

Оброблена нездорова їжа має сильний вплив на центри винагороди мозку. Ці ефекти викликані нейротрансмітерами мозку, такими як дофамін.

Найбільш проблемними продуктами є типові нездорові продукти, такі як цукерки, солодкі газовані напої та смажені продукти з високим вмістом жиру.

Харчова залежність не викликана відсутністю сили волі, а, як вважається, викликана дофаміновим сигналом, який впливає на біохімію мозку.

8 симптомів харчової залежності

Аналізу крові для діагностики харчової залежності не існує. Як і інші залежності, вона заснована на поведінкових симптомах.

Ось 8 загальних симптомів:

Якщо у вас є більше чотирьох-п'яти симптомів з цього списку, це може означати, що існує більш глибока проблема. Якщо шість або більше, то це, швидше за все, харчова залежність.

Перші кроки в подоланні харчової залежності

Кілька речей можуть допомогти підготуватися до відмови від нездорової їжі і полегшити перехід:

Тригерні продукти. Складіть список продуктів, що викликають тягу і / або переїдання. Це продукти-тригери, яких слід повністю уникати.

Місця швидкого харчування. Складіть список закладів швидкого харчування, в яких подають здорову їжу, і відзначте їх варіанти здорового харчування. Це може запобігти рецидиву, коли ви голодні і не в настрої готувати.

Що їсти. Подумайте, які продукти є-бажано здорові продукти, які подобаються вам і які вже регулярно їдять.

За і проти. Подумайте про те, щоб зробити кілька копій списку за і проти. Зберігайте копію на кухні, в бардачку, гаманці або гаманці.

Крім того, не сідайте на дієту. Відкладіть схуднення як мінімум на 1-3 місяці.

Подолати харчову залежність досить складно. Додавання до суміші голоду і обмежень може ускладнити ситуацію.

Виконавши ці підготовчі кроки, призначте дату в найближчому майбутньому-наприклад, в найближчі вихідні - з цього моменту продукти, що викликають звикання, більше не будуть рушати.

Новини заразКонтакти