Люди можуть приготувати імбирний чай, використовуючи свіжий імбир або чайний пакетик, куплений в магазині. Хоча імбир в цілому безпечний, деякі люди можуть відчувати легкі побічні ефекти, такі як печія, діарея, гази і біль в животі, після його вживання.
У цій статті Главред розповість про потенційні побічні ефекти імбирного чаю, а також деякі можливі переваги.
Також буде розглянуто питання про безпеку вживання імбирного чаю під час вагітності.
Читати такожІмбир: вчені нагадали про переваги рослини
Згідно з одним систематичним оглядом 2019 року, імбир може викликати легкі побічні ефекти. Однак таке буває рідко.
Деякі побічні ефекти, такі як печія, діарея та дискомфорт у животі, можуть виникнути, якщо людина споживає більше 5 грамів (г) цієї речовини на день.
Печія виникає через кислотний рефлюкс, що викликає відчуття печіння в нижній частині грудей.
В одному систематичному огляді 2020 року 16 з 109 досліджень та оглядів дослідники повідомили про печію як побічний ефект.
Однак у статті 2014 року зазначається, що вживання від 1 до 1,5 г сушеного імбиру в день дійсно може допомогли при печії.
Національний центр додаткового та комплексного здоров'я (NCCIH) зазначає, що імбир може викликати:
Однак, згідно з однією статтею 2016 року, імбир може прискорити спорожнення шлунка. Це, в свою чергу, може допомогти полегшити симптоми болю в животі.
Крім того, в статті 2019 року говориться, що імбир може знизити тиск на нижній сфінктер стравоходу, що може зменшити газоутворення і здуття живота.
Імбир може викликати кровотечу. Це тому, що він пригнічує тромбоксан тромбоцитів. Ця речовина, що виробляється тромбоцитами, змушує кров згортатися і звужує кровоносні судини.
Також є побоювання, що імбир може взаємодіяти з розріджують кров ліками.
З цієї причини людям слід уникати вживання імбиру перед операцією. Людям з порушеннями згортання крові також слід поговорити з лікарем перед вживанням імбиру в будь-якій формі.
Хоча імбирний чай може викликати деякі побічні ефекти, він також має деякі потенційні переваги для здоров'я.
Гінгероли і шогаоли, які є активними сполуками імбиру, можуть допомогти полегшити нудоту і блювоту.
В одному огляді 2015 року дослідники виявили, що екстракти імбиру можуть допомогти полегшити нудоту і блювоту, викликані вагітністю, а також нудоту, викликану хіміотерапією.
У статті 2016 року говориться, що використання імбиру може бути недорогим, ефективним і безпечним способом полегшити нудоту і блювоту у вагітних або проходять хіміотерапію.
Імбир також може полегшити біль і мати протизапальну дію.
В одному дослідженні взяли участь 60 дорослих з гострою мігренню. Вони повідомили про полегшення після використання 400 міліграмів екстракту імбиру разом з нестероїдними протизапальними препаратами.
Систематичний огляд 2020 року показує, що імбир також може полегшити менструальний біль, а також біль, що виникає через остеоартрит.
Імбир також може полегшити м'язовий біль. Невелике дослідження за участю 49 осіб показало, що імбир знижує хворобливість м'язів у спортсменів.
Імбирний чай допомагає схуднути. Наприклад, один огляд 2018 року передбачає, що імбир може допомогти схуднути за рахунок:
Імбирний чай також може допомогти людям з діабетом 2 типу краще контролювати рівень цукру в крові.
Дослідники виявили, що вживання 2 г імбиру в день знижує рівень цукру в крові натщесерце та інші життєво важливі показники діабету.
З цієї причини імбир може допомогти контролювати рівень цукру в крові.
Імбирний чай може поліпшити здоров'я серця і знизити кров'яний тиск.
Деякі дослідження показують, що щоденне вживання імбиру може допомогти знизити ризик хронічних серцевих захворювань за рахунок:
Імбирний чай можна пити. Однак людям слід уникати вживання більше 5 г в день.
NCCIH рекомендує дотримуватися обережності при використанні імбиру людям з жовчнокам'яною хворобою. Це тому, що це може збільшити відтік жовчі.
В одному дослідженні взяли участь 1020 осіб, які вживали імбир під час вагітності. Дослідники прийшли до висновку, що вживання імбиру під час вагітності не збільшує ймовірність:
Однак вагітним все ж слід проконсультуватися з лікарем перед вживанням імбиру.