Глисти: медики розповіли про симптоми, лікування та ускладнення

Людина з кишковими глистами також може страждати дизентерією. / Pixabay

Людина з кишковими глистами також може страждати дизентерією.

Глисти у людини, також відомі як паразитичні черв'яки, є одним з основних видів кишкових паразитів. Загальні типи кишкових глистів включають:

Глисти: симптоми

Людина з кишковими глистами також може страждати дизентерією. Дизентерія-це коли кишкова інфекція викликає діарею з кров'ю і слизом в калі. Глисти також можуть викликати висип або свербіж навколо ануса або вульви. У деяких випадках під час дефекації виявляються глисти.

Деякі люди можуть хворіти кишковими глистами протягом багатьох років без будь-яких симптомів.

Причина

Один із способів заразитися глистами-це вживання в їжу недовареного м'яса зараженої тварини, наприклад корови, свині або риби. Інші можливі причини, що призводять до зараження кишковими глистами, включають:

Круглі черв'яки зазвичай передаються через контакт із зараженим грунтом і фекаліями.

Як тільки ви з'їсте заражену речовину, паразит потрапляє в ваш кишечник. Потім вони розмножуються і ростуть в кишечнику. Коли вони розмножуються і стають більше і більше, можуть з'явитися симптоми.

Фактори ризику і глисти у дітей

Діти особливо сприйнятливі до кишкових глистів. Це тому, що вони можуть грати в середовищі із зараженим грунтом, наприклад в пісочницях і шкільних ігрових майданчиках. Також серед причин можуть бути глисти у кота і собаки. Люди похилого віку також мають підвищений ризик через ослаблену імунну систему.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 10 відсотків людей у країнах, що розвиваються, інфіковані кишковими глистами. Люди в країнах, що розвиваються, піддаються найбільшому ризику через питну воду з забруднених джерел і через низький рівень санітарії.

Діагностика

Якщо у вас є які-небудь з перерахованих вище симптомів, особливо якщо ви недавно виїхали з країни, вам слід записатися на прийом до лікаря і здати аналіз крові на глисти. Потім ваш лікар може провести огляд вашого калу. Для підтвердження присутності паразита може знадобитися кілька проб калу.

Інший тест-це тест "скотчем", який включає в себе приклеювання стрічки до ануса для вилучення яєць гостриків, які можна ідентифікувати під мікроскопом.

Якщо глисти або яйця не виявлені, ваш лікар може провести аналіз крові для пошуку антитіл, що виробляються вашим організмом при зараженні паразитом. Крім того, ваш лікар може зробити рентгенівський знімок або використовувати візуалізаційні тести, такі як комп'ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ), в залежності від ступеня або місця розташування підозрюваного захворювання.

Лікування

Деякі види кишкових черв'яків, наприклад, стрічкові черв'яки, можуть зникнути самі по собі, якщо у вас сильна імунна система, здорове харчування і спосіб життя. Однак, в залежності від типу зараження кишковими глистами, може знадобитися лікування протипаразитарними препаратами. Не можна ігнорувати серйозні симптоми. Зверніться до лікаря, якщо:

Ваш план лікування буде визначатися залежно від типу кишкового черв'яка і ваших симптомів. Інфекції стрічкових черв'яків зазвичай лікують пероральними препаратами. Вони змушують стрічкових черв'яків відділятися від кишечника, розчинятися і потім виходити з організму через фекалії.

Симптоми зазвичай починають поліпшуватися через кілька тижнів лікування. Ваш лікар, швидше за все, візьме і проаналізує інший зразок калу після завершення лікування, щоб побачити, чи зникли черв'яки.

Ускладнення

Глисти підвищують ризик анемії і кишкової непрохідності. Ускладнення частіше виникають у літніх людей і у людей з пригніченою імунною системою, наприклад, у людей з ВІЛ або СНІДом.

Інфекції кишковими глистами можуть становити більш високий ризик, якщо ви вагітні. Якщо ви вагітні і у вас буде виявлена інфекція кишкових глистів, ваш лікар визначить, які протипаразитарні препарати можна безпечно приймати під час вагітності, і буде уважно стежити за вами, поки ви лікуєтеся під час вагітності.

Профілактика

Щоб запобігти появі кишкових глистів, регулярно мийте руки з милом і гарячою водою до і після відвідування туалету, а також перед приготуванням або вживанням їжі.

Ви також повинні дотримуватися правил безпеки харчових продуктів:

Автор: Олена Кюпелі
Новини заразКонтакти