Лікар-дієтолог і гастроентеролог Світлана Ісакова розповіла, що їсти на сніданок категорично не варто.
За її словами, бутерброди на сніданок їсти можна, але потрібно розуміти, що це за бутерброд. Якщо мова йде про білий батон з шматком вареної ковбаси, то такий "кулінарний шедевр" їсти не варто в принципі.
Справа в тому, що білий хліб складається з пшеничного борошна вищого сорту, в якій міститься дуже багато глютену і лише невелика кількість харчових волокон і мікроелементів. Тобто в такій їжі занадто багато калорій і занадто мало користі.
"Бутерброд з ковбасою - не найкращий вибір. Найшкідливіше тут - ковбаса. Бутерброд з м'ясом, запеченої або слабосоленою рибою корисний — це відмінний білковий продукт з вуглеводами у вигляді хліба. Добре додати в нього зелень, овочі (клітковина)", - сказала медик.
За слова дієтолога Інни Кононенко, каші швидкого приготування - це найшкідливіший сніданок. Вони шкодять не тільки фігурі, але і не несуть користі здоров'ю.
"Каші, які можна заварити окропом, провокують викид інсуліну і різко підвищують рівень цукру в крові. Від них варто відмовитися діабетикам, а також людям, схильним до ожиріння", - повідомила Кононенко.
Читати такожДієтологи розповіли, кому не можна їсти квашену капусту
Дієтолог також рекомендує не їсти на сніданок пластівці і мюслі, які заливають соком або молоком. За словами медика, краще вживати звичайну кашу, додаючи свіжі або заморожені фрукти і ягоди.
До корисних сніданків медики віднесли: круп'яні каші, сир, яйця.
"Каші бажано їсти 3-4 рази на тиждень. Є особливості для різних категорій пацієнтів. Комусь треба обмежувати яйця через підвищений рівень холестерину, комусь - злакові каші через захворювання шлунково-кишкового тракту", - додала гастроентеролог Світлана Ісакова.
Читати такожЛікарі пояснили, кому не можна їсти банани
В якості корисної альтернативи дієтологи також запропонувала їсти гранолу або пластівці без цукру, підсолодити які можна, додавши трохи меду або ягід.