Лікар-дієтолог Маргарита Корольова розповіла, який горіх є найкориснішим для організму. За її словами, це мигдаль. Він лідирує за вмістом жирів і мінеральних речовин, в ньому багато магнію і цинку. Крім того, цей горіх практично не має протипоказань.
"Він корисний, по суті, кожному і вкрай рідко потрапляє в зону непереносимості. Також гарні пекан, макадамія, волоський горіх», - розповіла Корольова агентству Москва.
Рекомендована доза горіхів на день - приблизно жменька. За словами експерта, 20 мигдальних і трьох-чотирьох волоських горіхів на день цілком достатньо для того, щоби отримати високий ступінь користі. При цьому їх необхідно правильно підготувати.
"Сирі або підсушені горіхи рекомендується замочити на ніч холодною водою. Вранці промийте проточною водою, підсушіть серветкою - і буде прекрасний перекус", - розповіла лікар.
Замочувати горіхи у воді потрібно для того, щоб активізувалися ферменти, згодом вони будуть краще засвоюватися організмом.
"Коли горіхи знаходяться у воді, у них активізуються ферменти в складі, завдяки яким і жирова, і білкова частина горіхів дуже добре засвоюватимуться. Також під дією води в складі горіхів буде нівелюватися фітинова кислота, яка утримує фосфор, забирає зі складу горіхів цинк, залізо, кальцій і магній», - додала дієтолог.
Дивіться відео про цікаві факти про мигдаль:
До слова, раніше про користь мигдалю заявили і вчені коледжу Лондона. За їхніми словами, цей горіх ідеальний для серця. Регулярне вживання мигдалю може поліпшити функції внутрішньої поверхні кровоносних судин, знизити "поганий" холестерин і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
За результатами проведеного дослідження, опублікованими в журнал European Journal of Nutrition і American Journal of Clinical Nutrition, з'ясувалося, що більшість любителів горіхів дотримуються здорового харчування. Вони худіші та рухливіші, ніж ті, хто горіхи не їсть.
Читати такожЛікарі назвали 5 найкорисніших горіхів
Учені провели експеримент: впродовж шести тижнів добровольці з високим ризиком серцево-судинних захворювань вживали мигдаль і звичайні закуски. Виявилося, що при заміні 20% вуглеводів мигдалем ризик розвитку ССЗ знижується на третину.
Як повідомляв Главред, волоські горіхи, мигдаль, фісташки і кешью є природними джерелами мелатоніну, від якого залежить сон людини. Вони можуть стати відмінним засобом від безсоння.