Нерозумно думати, що можна схуднути, тільки замінивши калорійний цукор на некалорійні аналоги. Причина ожиріння не в цукрі, а в профіциті калорій. Заміна цукру принесе результат, якщо використовувати її в комплексі з іншими низькокалорійними хитрощами.
Засновник школи і дієтолог Андрій Невський допоміг розібратися, які є альтернативи цукру і які з них дійсно є сенс використовувати. Виявляється, деякі замінники і зовсім не поступаються калорійністю звичайному цукру.
Цю речовину отримують з фруктів, овочів та ягід. Заміна цукру фруктозою корисна людям, які хворіють на діабет, а не тим, хто хоче схуднути. За калорійністю вони практично рівні.
Вона солодша за цукор і майже без калорій. Але є один мінус – специфічний посмак.
Міститься у динях, винограді, соєвому соусі, грушах. Має нульову калорійність і проносний ефект.
Ця речовина є у складі горобини, яблук та абрикосів. Вона не дуже солодка і ще й калорійна, так само як й білий цукор.
Отримують цей замінник цукру з відходів перероблення кукурудзи та бавовняного насіння. При чому за рівнем солодкавості та калорійності замінник від реального цукру не відрізняються. Крім цього, ксиліт має жовчогінний та проносний ефект, але не пошкоджує зубну емаль.
Якщо говорити коротко про штучні підсолоджувачі, то вони не такі вже й гірші, ніж натуральні, каже дієтолог. Вони не мають калорій, але набагато солодші, ніж цукор, тому активно використовуються у харчовій промисловості.
Раніше Андрій Невський розвіяв популярні міфи про хліб, в які варто перестати вірити.