Часто громадяни не можуть потрапити на прийом до свого сімейного лікаря через те, що він захворів або звільнився.
У Національній службі здоров'я України розповівли, що потрібно робити в такій ситуації.
Якщо ваш сімейний лікар захворів, то медичний заклад обов'язково має призначити йому заміну.
Про таку заміну зазвичай медзаклад інформує пацієнтів кількома способами:
Якщо лікар відсутній за іншими непередбаченими обставинами, то медичний заклад повідомляє про це в перший же день.
Якщо відсутність лікаря запланована (відпустка, відрядження, планове лікування), то пацієнтів про це повинні проінформувати не пізніше ніж за один тиждень.
Якщо вам раптово знадобилося звернутися до сімейного лікаря, а він наразі перебуває на лікарняному, то слід дізнатися, хто його зараз замінює.
Майже в кожній поліклініці та амбулаторії є черговий лікар, який приймає пацієнтів.
Часто пацієнти укладають декларацію з лікарем і після цього тривалимй час не звертаються. А при візиті в амбулаторію або поліклініку з'ясовують, що сімейний лікар тут вже не працює.
Зазвичай в такій ситуації пацієнту пропонують укласти декларацію з іншим сімейним лікарем в медустанові, на вибір. Можна укласти декларацію в іншому медичному закладі - у пацієнта є таке право. Обрати лікаря можна й на сайті НСЗУ.
Читати такожУ МОЗ додали функції сімейним лікарям: чого чекати українцям
Крім того, центри первинної медичної допомоги зобов'язані інформувати пацієнтів про звільнення тих лікарів, з якими підписані декларації.
Зазвичай така інформація розміщена в медустановах, на сайті закладу або на сторінці установи в соціальних мережах. Також пацієнтів можуть повідомити особисто - телефоном або іншим способом, який раніше обрав сам пацієнт.
У медзакладі мають протягом одного місяця після звільнення повідомити пацієнтів про те, що у нього закінчується строк укладеної декларації через звільнення сімейного лікаря.
Для укладення декларації з новим сімейним лікарем потрібно: здійснити візит до нового лікаря, отримати його згоду, принести всі необхідні документи, підписати декларацію.
Раніше медики пояснили, чому постковідний синдром вимагає окремого і часто тривалого лікування. Хворі не можуть подолати його своїми силами. Найчастіше люди, які страждають постковідним синдромом, скаржаться на швидку стомлюваність, респіраторні симптоми і неврологічні проблеми.
Також у Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як повернутися до звичного життя після COVID-19. У відомстві зазначили, що у кожної п'ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом п'яти тижнів. Повертатися до звичного життя після хвороби часом вкрай важко – недуга неабияк знесилює організм і імунну систему.
Читайте також: