Чому не можна спати на животі: причини і последстсвия

Погано спати на животі? Коротка відповідь - так.

Чи погано спати на животі? Коротка відповідь - так.

Чи погано спати на животі? Коротка відповідь - так.

Хоча сон на животі і може зменшити хропіння і апное уві сні, він також обтяжливий для вашої спини і шиї. Сон на животі може призвести до поганого сну і дискомфорту протягом всього дня. Якщо ви вагітні, ви повинні бути особливо уважні до свого становища уві сні і, якщо можете, не спати на животі.

Сон на животі

Біль

Навантаження на хребет

Сон на животі вагітним

Як уникнути ускладнень?

Біль

Багато з тих, хто полюбляє спати на животі відчувають деякі види болю. Будь то шия, спина або суглоби, цей біль може вплинути на те, скільки ви спите. Більше болю означає, що у вас більше шансів прокинутися вночі і відчувати себе кволим на ранок.

Навантаження на хребет

Сон на животі створює навантаження на спину і хребет. Це тому, що більша частина вашої ваги знаходиться в середині вашого тіла. Це ускладнює підтримку нейтрального положення хребта протягом сну. 

Читайте такожБіль в попереку: причини, діагностика, лікування

Стрес на хребті збільшує навантаження на інші структури в вашому тілі. Крім того, оскільки хребет є трубопроводом для ваших нервів, спинальний стрес може викликати біль практично в будь-якому місці вашого тіла. Ви також можете відчувати поколювання й оніміння, як ніби деякі частини вас «заснули» (в той час як інша частина вас відчуває себе некомфортно і не спить).

З огляду на специфічність пози, голова повинна бути повернута або в одну, або в іншу сторону. Це виводить вашу голову і хребет з рівноваги, викривляючи шию. Ви можете не помітити шкоди, яку це викликає після одного епізоду сну на животі, але з часом можуть розвинутися проблеми з шиєю.

Зокрема, це грижа міжхребцевого диска. Це трапляється, коли між хребцями розривається желатиновий диск. Коли цей гель випирає з диска, він може дратувати нерви.

Сон на животі вагітним

Коли ви «спите за двох», вам потрібно якомога більше якісного відпочинку. Саме поняття сну на животі виглядає смішним в кінці вагітності, але ви також повинні уникнути цього і на ранньому етапі. Ця додаткова вага збільшує навантаження на хребет.

Крім того, у вашої дитини буде більше місця, якщо він або вона не будуть змушені втискуватися між вашим хребтом і матрацом. Медичне дослідження 2012 року передбачає, що сон на лівому боці, коли ви вагітні, може збільшити здоровий кровотік і забезпечити оптимальний рівень кисню для вас і вашої дитини.

Як уникнути ускладнень?

Що якщо ви все життя спали на животі, і, не дивлячись на попередження, ви просто не можете спати по-іншому? Ось кілька порад, які можуть допомогти вам уникнути можливих ускладнень:

Використовуйте тонку подушку або взагалі не використовуйте її. Чим тонше подушка, тим менше нахилені голова і шия.

Покладіть подушку під таз. Це допоможе тримати спину в більш нейтральному положенні і зняти напругу з хребта.

Розтягуйтеся вранці. Кілька хвилин розтяжки допоможуть повернути ваше тіло до ладу і м'яко зміцнити підтримуючі м'язи. Обов'язково розігрійтеся перед розтяжкою і будьте обережні.

Новини заразКонтакти