Чай з кропиви: в чому користь

Замочування листя кропиви в чаї-один із способів вживання кропиви. / Pixabay

Замочування листя кропиви в чаї - один із способів вживання кропиви.

Дані про користь чаю з кропива для здоров'я обмежені. Однак листя кропиви містять багато корисних антиоксидантів, вітамінів і мінералів, які можуть бути присутніми в чаї з кропиви.

Ця інформація опублікована в International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences.

Кропива дводомна, або Urtica dioica , - це багаторічна квітуча рослина, що росте в Північній Америці, Європі та Азії. Це звичайна рослина, яку можна їсти. Люди також використовують його в лікувальних травах і народній медицині.

У цій статті Главред розгляне потенційні переваги чаю з кропиви, його побічні ефекти, можливі взаємодії і способи його приготування.

Читати такожШпинат: 6 переваг для здоров'я

Що таке чай з кропиви?

Чай з кропиви складається з листя кропиви, настояних на гарячій воді. За смаком він схожий на овочевий бульйон і може мати м'який або сильний смак в залежності від концентрації.

Замочування листя кропиви в чаї-один із способів вживання кропиви. Люди також можуть їсти молоді листя кропиви (пропарюючи їх так само, як шпинат), приймати сушені листя кропиви в капсулах або використовувати настоянки кропиви.

Потенційні переваги кропиви

Історично склалося так, що люди використовували кропиву для лікування самих різних захворювань, в тому числі:

Однак, більш конкретно, наукові дослідження кропив'яного чаю обмежені. Більшість досліджень зосереджено на сушених листках кропиви або настоянках кропиви.

Харчування

В одному огляді 2018 року говориться, що листя кропиви багаті рядом поживних речовин, в тому числі:

Оскільки кропива містить безліч важливих вітамінів і мінералів, вживання чаю з кропиви може допомогти людям отримати їх більше. Зокрема, вміст в ньому заліза може допомогти людям, схильним до анемії та інших недоліків харчування.

Однак поживна цінність чаю з кропиви буде варіюватися в залежності від того, звідки взялися листя, наскільки міцний чай, і деяких інших факторів.

Артрит

Згідно з оглядом 2018 року, одне дослідження кропиви передбачає, що вона може знизити потребу в нестероїдних протизапальних препаратах у людей з остеоартритом біля основи великого пальця. Це говорить про те, що кропива має протизапальні властивості.

Тим не менш, дослідження зосереджено на вживанні в їжу листя кропиви, а не на споживанні чаю з кропиви. В результаті чай може не мати такого ж ефекту.

Організація Arthritis Foundation пропонує людям, які хочуть спробувати чай, випивати по одній чашці тричі на день. Однак важливо спочатку обговорити це з лікарем.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) або збільшення простати виникає, коли передміхурова залоза стає занадто великою і тисне на уретру. Це може викликати утруднення сечовипускання або неповне сечовипускання.

У більш ранньому дослідженні 2000 року показано, що кропива в поєднанні з пальметто знижує симптоми ДГПЗ і сечовипускання так само, як Фінастерид, який є поширеним ліками від ДГПЗ.

Крім того, одне дослідження 2005 року показує, що кропива сама по собі покращує сечовипускання у людей з ДГПЗ порівняно з плацебо.

Знову ж таки, ці дослідження зосереджені на листі кропиви, а не на чаї з кропиви. Вченим необхідно провести подальші дослідження, щоб зрозуміти, як чай з кропиви може допомогти при ДГПЗ.

Сезонна алергія

Згідно з оглядом 2018 року, є дані, що дозволяють припустити, що кропива може впливати на рецептори і ферменти, які беруть участь в алергічних реакціях. Це може зробити його корисним при Сінній лихоманці або алергічному контактному дерматиті.

Тим не менш, Національний центр додаткового та комплексного здоров'я заявляє, що, хоча люди часто використовують кропиву від алергії, немає достатньо вагомих доказів, щоб зробити висновок про її ефективність.

Побічний ефект

Листя кропиви і чай з кропиви зазвичай безпечні для дорослих. Однак, як і у випадку з усіма лікувальними травами, у деяких людей можуть виникати побічні ефекти.

Існує не так багато доказів того, наскільки поширені побічні ефекти у людей, що п'ють трав'яний чай. Деякі люди повідомляють про алергічну реакцію на настій з кропиви, включаючи такі симптоми, як кропив'янка.

Люди, що працюють з квітучими кропивами, також можуть відчувати алергічний риніт в результаті алергії на пилок. Пилок кропиви дводомна-часта причина сінної лихоманки в теплі місяці.

Також існує ймовірність того, що кропива може вплинути на рівень естрогену. Одне тематичне дослідження 2007 року присвячене чоловікові, у якого розвинулася тканина грудей, і жінці, у якій розвинувся високий рівень естрогену і виділення з сосків через споживання кропиви.

Як заварити чай з кропиви

Щоб отримати максимальну користь від чаю з кропиви, Американська Ботанічна рада рекомендує замочувати 2-3 чайних ложки сушеного листя кропиви в 1 пінті (568 мілілітрів) окропу на 10-15 хвилин.

Одне дослідження, проведене в 2016 році, показує, що настоювання чаю з кропиви протягом 10 хвилин у воді при температурі 50-60 °C-найкращий спосіб зберегти вміст вітаміну С.

Коли говорити з лікарем

Людина повинна поговорити з лікарем або іншим медичним працівником, перш ніж пробувати добавки з кропивою або чай.

Зверніться за невідкладною допомогою при сильній алергічної реакції на кропиву. Деякі симптоми, що вказують на анафілактичний шок, включають:

Також важливо поговорити з лікарем, якщо він помічає будь-які нові симптоми або зміна існуючих симптомів при регулярному вживанні чаю з кропиви.

Новини заразКонтакти