Болить стегно: що потрібно знати про біль в зовнішній частині

Тип болю, який відчуває людина, може допомогти визначити причину / Pixabay

Тип болю, який відчуває людина, може допомогти визначити причину.

Існує безліч можливих причин болю в зовнішній частині стегна, ступінь тяжкості яких може варіюватися від легкої тупий до сильної.

Варіанти лікування будуть залежати від причини, але вони можуть включати знеболюючі та фізіотерапію.

Конкретні симптоми, які відчуває людина, швидше за все, будуть залежати від того, чи викликана біль пошкодженням нервів, м'язів, кісток або суглобів, повідомляє Medical News Today.

У цій статті обговорюються можливі причини болю в зовнішній частині стегна і способи їх лікування.

Симптом

Тип болю, який відчуває людина, може допомогти визначити причину. Наприклад, біль у зовнішній частині стегна може бути викликана травмою нерва, якщо симптоми включають:

Пошкодження м'язів, сухожиль або зв'язок може викликати:

пульсація, глибокий біль або загальна болючість

Кістка може бути травмована, якщо симптоми включають:

Симптоми, які можуть вказувати на проблеми з суглобами, включають:

Причина

Біль у зовнішній стороні стегна може мати безліч причин. До них відносяться:

Парестетическая мералгия

Парестетична мералгія може викликати хворобливе печіння на зовнішній стороні стегна. Стан виникає, коли латеральний шкірний нерв стегна в стегні виявляється здавленим або затиснутим.

Біль зазвичай проходить сама по собі в міру загоєння нерва. Лікар може порекомендувати вжити заходів, щоб уникнути здавлювання нерва, в тому числі носити вільний одяг.

Симптоми парестетической мералгии включають:

Радикуліт

Ішіас-ще один тип нервової болю, яка може викликати пекучий біль в стегнах. Біль зазвичай починається в попереку або стегні, а потім поширюється на стегно.

Ішіас виникає, коли сідничний нерв виявляється здавленим - наприклад, грижею міжхребцевого диска. Стан часто поліпшується саме по собі після відпочинку.

Симптоми ішіасу включають:

Травми м'яких тканин

Травми м'язів, зв'язок і сухожиль, які зазвичай виникають через вправ або інших фізичних навантажень, можуть викликати широкий спектр симптомів в стегнах. Наприклад, розтягнення зв'язок або розтягнення можуть виникнути в результаті падіння або надмірного розтягування ноги.

Багато травм м'яких тканин загоюються самі по собі, хоча людині може знадобитися дати відпочинок в цій області або зробити легку розтяжку протягом деякого часу. У деяких випадках може допомогти усунення першопричини, наприклад, виправлення поганої постави.

Деякі симптоми травм м'яких тканин включають:

Вагітність

Вагітність чинить значний тиск на організм. Цей тиск може викликати ломоту у всьому тілі, в тому числі в стегнах.

Наприклад, біль в тазовому поясі виникає через те, що стегна стають менш стійкими. Зазвичай це проявляється в третьому триместрі, коли розвивається дитина більше навантажує таз. Спочатку людина може помітити біль в стегні і тазу, але біль може поширитися на стегна.

Деякі симптоми можуть включати:

Перелом кістки

Зламана стегно або стегнова кістка можуть викликати сильний біль і заважати людині ходити. Переломи кісток зазвичай виникають раптово після падіння або травми. Вони вимагають негайного лікування, щоб знизити ризик тривалого пошкодження.

Деякі симптоми перелому кістки стегна включають:

Суглобовий біль

Біль в тазостегновому суглобі може поширитися на стегно або викликати м'язову напругу в цій області.

Багато станів можуть викликати біль у суглобах, найбільш поширеним з яких є остеоартрит. Стан викликає знос хряща в тазостегнових суглобах, що знижує амортизацію суглобових кісток і викликає біль.

Симптоми включають:

Діагностика

Лікар почне діагностичний процес з фізичного огляду та перевірки історії хвороби людини. Вони також запитають, коли почалася біль, від чого вона посилюється і чи змінюється вона з плином часу.

Лікар може порекомендувати рентген або інший візуалізуючий тест, щоб перевірити структуру стегна і знайти ознаки пошкодження.

Догляд

Лікування буде залежати від того, що викликає біль. Деякі можливі варіанти лікування включають:

Новини заразКонтакти