Нас навчили щовечора пити чай з печивом. Заїдати депресію печивом нас ніхто не вчив, але ми це практикуємо, щойно в нашому житті все йде наперекіс. Ми любимо підгодовувати своїх дітей печивом. І обов'язково даємо дитині в школу коржика, щоб під час перерви вона підкріпила свої сили.
Але чи дійсно дитина набирається сил від нашого печива?
В кондитерських відділах наших супермаркетів можна загубитися – стільки видів печива, що іноді дуже складно визначитися – а яке ж узяти?! Одне приваблює начинкою, інше апетитною формою, а третє пахне так, що хочеться відразу схопити його і швиденько з'їсти.
Печиво для нас – другий хліб. Щойно вдома немає печива, багато хто з нас відразу біжать оновлювати запаси, адже потрібно щось до чаю. Ми йдемо до сусіднього магазину і просимо зважити нам півкіло улюблених ласощів.
А тепер скажіть відверто – ви часто запитуєте у продавців дату виробництва? А в супермаркетах, де справжній рай для ласунів, перевіряєте, що входить до складу печива?
Так от, печиво буває дуже шкідливим для здоров'я, і будете дуже здивовані – такого "добра" в наших магазинах повно.
В першу чергу, відмовтеся від печива з глазур'ю. Сюди ж, до речі, додайте і бублики. Справа в тому, що в такий випічці небезпечна саме глазур – вона включає добавки Е200 і Е160а, які провокують алергію, а також Е322, яку також використовують у виробництві добрив і пестицидів. Найбільше від цих добавок страждають діти. Тому, перш, ніж давати дитині печиво, переконайтеся, що воно без глазурі.
Зверніть увагу, печиво з глазур'ю також включає небезпечну добавку Е475, яка руйнує мікрофлору шлунка.
Пісочне печиво у багатьох з нас асоціюється з дитинством. А ще ми переконані, що якщо це печиво без начинки, то воно автоматично корисне. Як би не так!
Доведено, що пісочне печиво дуже швидко розвалюється і втрачає товарний вигляд. Для того, щоб таке печиво довше зберігало апетитний вигляд, виробники "досипають" в нього добавку Е-527. Але це ще не все.
У пісочному печиві є маргарин, тобто рослинний жир. До речі, найчастіше це найдешевший маргарин. Так от, цей жир призводить до того, що утворюються холестеринові бляшки. Потім у вас починаються проблеми з серцем, судинами, але навряд чи ви подумаєте, що винне у цьому – ваше улюблене пісочне печиво, яке ви їсте чи кожного вечора під час перегляду цікавого серіалу. Ось і виходить, печиво з'їв і серцю біду зробив.
Деякі фанати солодкого полюбляють вівсяне печиво – їм здається, що воно найбезпечніше. Але це плід ваших ілюзій і фантазії бабусь і дідусів, які звикли їсти вівсяне печиво і годувати ним усю родину. Справа в тому, що у вівсяному печиві багато цукру і жиру, який навряд чи піде комусь на користь.
Крім того, у вівсяному печиві, яке продається в магазинах, знаходиться шкідлива добавка Е503, яка теж може викликати алергію і висип. Завдяки цій добавці печиво «виростає» гарним і апетитним. Тільки це все штучна краса. Якщо вам так сильно подобається вівсяне печиво, то печіть його самі – воно, звичайно, зовні буде більш грубим, ніж магазинне. Зате точно не нашкодите здоров'ю.
І пам'ятайте, в день кожній людині можна з'їдати не більше 3-х вівсяних печив. Перевищення цієї норми може викликати алергійну реакцію. Крім того, діабетикам магазинне вівсяне печиво краще не їсти.
Читати такожВід млинця прийде біда: названі дуже шкідливі млинці
Нагадаємо, раніше повідомлялося, останнім часом досить багато людей перейшли на кефір 1%. Мовляв, він зовсім не шкідливий. Але це казка. Знежирений кефір шкідливий, як і будь-який молочний продукт, який пройшов спеціальну обробку.