"Ніхто вже не вірить, що можна щось змінити": соцмережі коментують вибори в Україні

Місцеві вибори в Україні 2020 / УНІАН

Більшість коментаторів зазначає, що головною тенденцією стала втрата довіри до глави держави - і саме вона вплинула на волевиявлення громадян.

Соціальні мережі активно коментують місцеві вибори в Україні, що пройшли в неділю, 25 жовтня.

Найбільший резонанс викликали непереконливі результати партії Слуга народу і успіх партії відеоблогера Анатолія Шарія.

Розчарування підсумками голосування висловили і самі депутати президентської політсили.

Нардеп Максим Бужанський припустив, що якщо більшість у Раді терміново не змінить політику, виборці дуже швидко змінять самих політиків:

"Ну як там наш величезний відсоток у Львові? Дуже цікаво. І так, щось не зайшов людям весь це армовір, дорогі колеги, який ми доношуємо після Порошенка. Той самий, від якого країну п'ять років нудило. Ніякого розбору польотів, ніяких аналізів і оргвиводів не буде, не сумнівайтеся. Ви ці висновки або самі зробите дуже швидко, або їх зроблять за вас навіть ті виборці, які підтримали Слугу народу сьогодні"

"...І тут з'ясувалося, що замість шампанського в теплу ванну підливали бітум", - іронізує журналіст Юрій Бутусов.

Політолог Анатолій Октисюк припускає, що Володимир Зеленський зараз стоїть перед неприємною дилемою - або повністю перезавантажувати Кабмін з Радою, щоб мати шанси перемогти на наступних президентських виборах, або не змінювати нічого, але завершити своє правління з рейтингом Віктора Ющенка.

Про Ющенка у світлі виборів згадав і журналіст Всеволод Негодін, на думку якого після вчорашніх місцевих виборів Україна відкотилася на 14 років тому.

"У березні 2006-го через рік з невеликим після інавгурації Ющенка його партія Наша Україна набрала на парламентських виборах 13,95% і посіла третє місце. Зеленський, як і Ющенко за рік, неабияк розбазарив популярність. Після березневих виборів рейтинг Ющенка і Нашої України почав сповзати вниз ще швидше і через чотири роки він перетворився на політичний труп. Шлях Зеленського і "Слуг" буде аналогічний. Франшизи в місцеві ради розпродані, резервів для зростання рейтингу немає – проект «СН» приречений. Найстрашніше для народу, що "Слуги" розуміють відсутність майбутнього в політиці, а значить вони стануть працювати виключно на свою кишеню. У наступне скликання парламенту мало хто з них потрапить, а значить треба вкрасти по максимуму тут і зараз. Ми занурилися в безрадісне лихоліття", - констатує Негодін.

Світлана Крюкова припускає, що у зв'язку з тим, що наступну Раду обиратимуть за пропорційною системою і місцеві еліти не зможуть, як раніше, рухати своїх людей по мажоритарці, в українській політиці варто чекати найнесподіваніших альянсів і "договорняків".

"У підсумку партіям мерів доведеться або істотно напружитися, щоб розправити крила, або вони змушені будуть вливатися в загальнонаціональні партії. І це вже зараз буде створювати базу для коаліційних альянсів - поки що на рівнях місцевих рад. Поки що неформально. Неформальні союзи на місцях взагалі вражатимуть своєю гнучкістю ще вчора непримиренних ідеологічних опонентів. Жаба поцілує гадюку по всій країні", - вважає журналістка.

В'ячеслав Чечило переконаний, що єдине, що показали вибори - кінець довіри до президенту. При цьому, зазначає він, в інші політичні фігури не стали вірити більше:

"Вибори проігнорувала основна маса населення. Прийшов переважно підгодований і фанатично відданий електорат. Тому смішно читати про те, що вибори комусь щось показали. Вони показали тільки те, що виборець більше не вірить у Голобородька. Старим політикам він від цього вірити не почав - вони даремно надувають щоки від того, що низька явка перетворила їх 8% в 15%. А нових політиків в країні знову немає"

Блогер Денис Гороховський також відзначає пасивність електорату на місцевих виборах:

"Знаєте, який головний підсумок цих виборів? Люди розчарувалися остаточно, і вони вже не вірять, що, змінивши дупи в кріслах, можна щось змінити в країні. За даними ЦВК на вибори прийшло всього 36,99% виборців. Тобто двоє з трьох проігнорували цей захід"

Політог Юрій Романенко вважає, що роль Слуги народу, як проекту, навколо якого сформувався консенсус у суспільстві, залишився в минулому:

"Головний результат місцевих виборів, що роль Слуг народу як інтегрального українського проекту закінчена. Зеленський провалив шанс на посилення центру. Тому попереду конфлікт слабкого центру з регіонами в умовах ковіда і бюджетної кризи. Однак, принадність ситуації в тому, що тепер знову вакантне місце для політичної сили, яка виступить в якості інтегратора України. Місія, яку не змогли виконати СН"

Вибори 2020-результати екзитполів по Україні

Новини заразКонтакти