Влада в Україні повинна ліквідувати корупційні схеми і не заважати бізнесу - експерт

Держава повинна боротися з корупцією, а не чинити тиск на бізнес - експерт / УНІАН

Український бізнес просить владу не шантажувати підприємців і не заважати виходу з кризи, стверджує Микола Давидюк.

Якби у влади в Україні дійсно було б бажання наповнити держбюджет, то вони акцентували б увагу на ліквідації корупційних схем, а не на запуску нових податкових ініціатив, що провокують кризу в економіці, скорочення податкових надходжень і зростання соціальної напруженості. Про це заявив політолог Микола Давидюк.

"Я думаю, що це швидше політичний шантаж, ніж спроба наповнити український бюджет податками. Якби було бажання наповнювати бюджет, то велика кількість корупційних схем і потоків – сірих, чорних – була б розкрита і направлена. Як мінімум, митниця не реформована і там втрачаються мільярди доларів кожного року. Здавалося б, так просто взяти і зупинити там корупцію, але це не робиться", - розповів Давидюк у коментарі 24 каналу.

За його словами, якщо держава не допомагає бізнесу впоратися з кризою, як відбувається в інших країнах, то має хоча б не заважати підприємцям вийти зі складної для себе економічної ситуації.

"Як мінімум - не заважати - це була б гарна державна продумана політика", - вважає експерт.

Крім того, новий міністр економіки Олексій Любченко також вважає, що рішення Кабміну збільшити податкове навантаження на великий бізнес невиправдано в ситуації, що склалася.

"Треба купувати українське, стимулювати споживчий попит. Люди повинні отримувати більше коштів і витрачати їх на українське. Для цього потрібно перекрити кордон, щоб не було контрабанди, все було фіксовано і перебувало під державним контролем", - зазначив міністр.

Підкреслюється, що в раніше опублікованому НБУ макроекономічному огляді з'явилися дані про те, що незважаючи на посилений карантин, падіння індексу виробництва ключових галузей практично зупинилося. Промислові показники продемонстрували зростання на 2% - це показники видобувної галузі, які зросли через підвищений попит на руду. Також позитивна динаміка спостерігається у сфері енергетики та переробної промисловості. Однак як тільки економіка починає оживати, відразу з'являються нові податкові вимоги.

Раніше політолог Микола Давидюк заявляв, що під час коронавірусної епідемії в Україні держава вирішила посилити тиск на бізнес.

Автор: Олег Макаров
Новини заразКонтакти