Кияни часто переплачують за комуналку. Настільки негативний досвід стосується, що, хто не мають індивідуальних лічильників, але при цьому проживають в будинку, де цими приладами обладнані 80-90% квартир.
Як заявили в КП "Київтеплоенерго", в листопаді середня вартість опалення за квадратний метр склала 22,6 гривні при незмінному тарифі. Це на 12% менше, ніж у листопаді 2020 року, пише UBR.ua.
Також у КП зазначають, що 90% житлового фонду столиці має загальнобудинкові теплові лічильники. У такому випадку на мешканців розподіляється вартість фактично спожитого будинком обсягу теплової енергії виходячи з площі квартири.
У будинках, де з індивідуальними лічильниками, власники квартир платять за показаннями, а також за опалення місць загального користування і функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.
Тому та, де до 90% квартир мають лічильники, господарі квартир без них платять більше фактичного споживання.
"Щоб забезпечити якісний і справедливий розподіл спожитого тепла між жителями таких будинків, ми в черговий раз звернулися до Мінрегіону з пропозиціями внести зміни [в методику]. Запропонували встановити верхню межу нарахувань для будинків, де понад 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку", - заявив директор СП" Енергозбут "КП" Київтеплоенерго " Костянтин Лопатін.
Читайте також: