У листопаді Україна розраховує отримати відразу два транші кредитів: 600 млн євро – від Європейського Союзу, 700 млн доларів – від Міжнародного валютного фонду. Такою інформацією поділився прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Він додав, що на цьому тижні уряд і команда МВФ досягли на робочому рівні домовленості, що дозволяє почати перший перегляд спільної програми Stand-by. Вона спрямована на подолання наслідків пандемії коронавірусу COVID-19. А також – на зміцнення результатів і продовження реалізації важливих структурних реформ в Україні.
"Тільки за останні кілька місяців був досягнутий позитивні домовленості з МВФ, ухвалено рішення про виділення макрофінансової допомоги від ЄС, підписані спільні проєкти зі Світовим банком. Все це демонструє, що міжнародні партнери позитивно оцінюють хід реформ в Україн", – підкреслив Шмигаль
На думку міністра фінансів Сергія Марченка, єдиний спосіб використання грошей МВФ – це фінансування дефіциту бюджету, який у 2021 році становить 5,5% ВВП.
Марченко зазначив, що за останні 10 місяців Україні вдалося менше запозичувати. Проте до кінця 2021 року державі потрібно виконати план із запозичень.
Наразі між МВФ та Україною діє програма фінансування Stand-By на суму близько $5 мільярдів, підписана в червні минулого року. Київ відразу отримав перший транш в сумі близько $2,1 млрд.
Зазначимо, що попередня місія МВФ проходила в Україні на початку 2021 року. Тоді результати роботи українського уряду її представники визначили як незадовільні. Програма stand-by повинна завершитися в грудні 2021 року.