"Почалася істерика, все!": юрист пояснив, що змінюється в законі про спадщину

Новий закон про спадщину 2020 - що змінює Україна / tvoya-gazeta.com

Багатьох українців налякали повідомлення, що з 1 листопада 2020 року не можна вступити у спадок.

Вже не вперше в Україні напередодні листопада починають мусуватися чутки, що з 1 листопада 2020 року не можна вступити у спадок. Рік щоразу змінюється - а ось суть скандалу про спадщину та дарування майна залишається.

"Ноги" у цієї страшилки ростуть із постанови Кабміну №231: вона була прийнята ще в 2013 році (а остаточно скасована в 2015-му) і передбачала відмову від оцінювачів, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні і спадкуванні.

"Кожен листопад, з 2017 року, журналісти починають істерику, що все: з 1 листопада буде заборонена передача у спадок майна, тому що немає оцінювачів.

Оцінювачі є, передавати майно можна!

Все йде за старою процедурою, як було і раніше", - розповів у коментарі Главреду юрист Ростислав Кравець.

Раніше ще повідомлялося, що новий закон про спадщину з 1 березня 2020 забороняє переписувати майно на родичів – тільки продавати. Ця інформація також не відповідає дійсності: у жодному законі України для подібного немає жодних підстав.

На даний момент всі зміни, які пропонується внести до Закону про спадщину - відображені в ініціативі Мінсоцполітики.

Чиновники пропонують включити до закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами наступний пункт: не можна вступити в спадок, поки не відшкодовані витрати на догляд за померлим родичем у будинку престарілих або інших подібних держустановах. Але навіть ця ініціатива поки не затверджена.

Детальніше читайте в нашому матеріалі Спадок, візи і тарифи: як глибоко в кишені українців залізуть у листопаді.

Новини заразКонтакти