Дію "економічного паспорта" українця у майбутньому можуть розширити також на пенсіонерів старше 70-80 років.
Про це сказав голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, пише "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що цю ініціативу є за що критикувати. Зокрема, за те, що вона поширюється тільки на дітей, які народилися після 2019 року, а не на усіх дітей.
"Але логіка наша проста: з якогось моменту треба починати, а потім цю ініціативу розширюватимуть і на інших дітей, і на пенсіонерів", – зазначив народний депутат.
Арахамія наголосив, що пенсіонери, особливо старше 70-80 років, не мають можливості додатково заробляти, тому повинні мати безумовний базовий дохід.
За словами нардепа, він не дивується, що є незадоволені і критики цього закону. Проте Арахамія наголосив, що важливо було зробити цей крок і спрямувати кошти за використання українських надр на персональні рахунки українських дітей.
При цьому голова фракції відкидає варіант, що такі "економічні паспорти" можуть бути у майбутньому скасовані.
"Ніхто цього не зробить, бо це буде політичне самогубство – забрати гроші в дітей. Навіть якщо буде криза економічна. Уявляєте, якщо до 4 мільйонів виборців, у мільйона дітей яких на рахунках лежать накопичені державою кошти, прийти і сказати: "Я у вас забираю ці гроші або переполовинюю". Неможливо таке буде зробити", – вважає народний депутат.
Відповідний законопроєкт вніс до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський 10 грудня.
Ідея "економічного паспорта" українця передбачає, що частину коштів, які держава отримує від реалізації природних благ – надр, земель, копалин або ліцензійних зборів з них – перераховуватимуть на рахунки українських дітей.
Вас також може зацікавити: