Гривня покотиться вниз: експерти назвали ключові чинники девальвації

Гривня продовжить рухатися до позначки 25 за долар

Гривня продовжить рухатися до позначки 25 за долар, стверджують експерти.

На фінансовому ринку України ходять чутки про можливий вихід Сітібанку з гривневих облігацій внутрішньої державної позики, що в перспективі може створити сильний попит на валюту і спонукати інших нерезидентів закрити позиції в цих цінних паперах, заявив керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Як зазначив він у коментарі Фактам, песимізм щодо відновлення зниження фінансових ринків усе ще домінує.

«Інвестори шукають захисту в безпечних активах, уникаючи ризиків. Ринок також чекає чергового розміщення ОВДП, яке відбудеться 3 березня, і позапланового засідання Верховної Ради, на якому може відбутися зміна уряду, що також утримає інвесторів і МВФ від активних дій найближчим часом», - зазначив він.

Читати такожДолар по 30 гривень: експерт пояснив розклад на валютному ринкуНа думку експерта, можна прогнозувати, що «в умовах, що склалися гривня продовжить девальваційний рух до позначки 25 грн. за долар".

У той же час старший аналітик компанії Альпарі Вадим Іосуб основною причиною тиску на гривню за останній тиждень назвав зниження інтересу іноземних інвесторів до купівлі ОВДП.

«Це відбувається, по-перше, через глобальне падіння інтересу до ризикових активів на тлі пандемії коронавіруса. По-друге, — через досить швидке зниження прибутковості державних облігацій слідом за зменшенням облікової ставки НБУ. На початку тижня ми очікуємо подальшого зростання курсу американської валюти до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 25 грн, а готівковий долар у банках — близько 24,6−24,9 грн", — прогнозує Іосуб.

Нагадаємо, раніше експерт Олександр Охріменко розкрив загрозливий розклад з гривнею.

У свою чергу німецький економіст Філіп Багус попередив про крах євро.

Новини заразКонтакти