Президент Сполучених Штатів Джо Байден і канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрінуться у Вашингтоні 15 липня.
Як розповіла прессекретар Білого дому Джен Псакі на брифінгу, вони будуть обговорювати Північний потік-2.
"Це, безумовно, буде частиною обговорення", - сказала вона.
За її словами, Байден все ще вважає газопровід "поганою угодою".
Також вона підкреслила, що не прогнозуватиме, яким виявиться результат майбутньої зустрічі.
Як повідомляє видання на Der Spiegel, уряд Німеччини розробив варіанти компенсації Україні, якщо країна втратить роль транзитера газу. Зокрема, через відкриття російського газопроводу Північний потік-2.
За даними видання, якщо домовленості Німеччини і Сполучених Штатів щодо Північного потоку-2 будуть досягнуті, то Берлін може надати допомогу Україні в енергетичній сфері.
Читати такожЗміна влади в Німеччині і крах Північного потоку-2: дипломат назвав сценарій перемоги України
"Ще говорять про можливу обіцянку з німецького боку вкласти мільярди в ремонт абсолютно зношеної газотранспортної мережі України", - йдеться в повідомленні.
Берлін також може запропонувати Києву співпрацю у сфері виробництва водню.
Президент України Володимир Зеленський у травні під час зустрічі з делегацією з США закликав американську та європейську владу зупинити будівництво СП-2 – проекту, який несе загрозу національній безпеці української держави.
Кандидат на пост Федерального канцлера Армін Лашет говорив, що якщо Росія порушить свої зобов'язання і буде використовувати Північний потік-2 проти України, то Європа в будь-який момент зможе відключити газопровід.
Глава Нафтогазу Юрій Вітренко сказав, що Газпром почав шантажувати Європу, вимагаючи схвалення добудови і запуску СП-2. Росія вже істотно скоротила транзит газу через Україну і ставить ЄС перед вибором: або Північний потік-2 і дешевий газ, або проблеми з поставками палива.
Український дипломат Костянтин Грищенко вважає, що якщо після парламентських виборів у Німеччині новим канцлером стане кандидат від Партії зелених, СП - 2 можуть зупинити на 3-4 роки.