У російської армії зараз дуже багато слабких місць, з якими вона не може одночасно боротися. Ці причини стали для РФ тягарем, який не дає їй досягнути успіху у війні проти України. Про них розповів письменник, військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак під час чату на Главреді.
Зараз ні солдати, ні офіцери з генералами армії РФ не розуміють, навіщо вони на цій війні і за що воюють, каже Бадрак.
"Така демотивація створила чудовий ґрунт для удару з боку українських військ, що призвело до повної втрати морально-бойового духу збройних сил РФ до 25 березня. Відтоді збройні сили РФ стали незрозумілою субстанцією, з військової точки зору", – зазначає експерт.
Росіяни уже не раз показали, наскільки неефективним в армії РФ є військове управління. До середини квітня у росіян взагалі не було єдиного керівника цією воєнною кампанією. Керування відбувалося таким чином, що певні угруповання просто отримували від генштабу Росії якісь вказівки і намагалися їх виконати, при цьому часто не розуміючи, що і для чого вони роблять.
За словами експерта, саме тому українські військові уже мало не два десятки разів розбивали російських загарбників під Чорнобаївкою.
Ще одна помилка армії РФ – те, що вони поділили військо на батальйонно-тактичні групи. У процесі широкомасштабного вторгнення в Україну виявилося, що керувати такою кількістю БТГ просто неможливою.
"І українські, і західні фахівці вважають, що головною тактичною одиницею має бути бригада, а не батальйонно-тактична група", – зазначає експерт.
У російського війська немає такого величезного досвіду військового протистояння, як в української армії. Адже Україна упродовж уже восьми років перебувала у стані війни, бійці ЗСУ, воюючи з ворогом на Сході держави, по суті, відточили свої вміння і навички.
"Тож, коли росіяни зайшли в Україну розслаблено і пихато, не розуміючи небезпеки та не дотримуючись простих правил, описаних у підручниках для військових училищ (рух під час маршу, ведення розвідки тощо), це призвело до найбільш рішучого удару, який був завданий по них. В результаті навіть наявність сучасної техніки не допомогла зберегти росіянам морально-бойовий дух…", – пояснює Валентин Бадрак.
Ще одне слабне місце армії РФ – технічні проблеми і технологічна деградація. Путін не очікував, що його армії доведеться воювати з Україною так довго, тому не попіклувався про те, щоб мати людські резерви і резерви техніки.
"Техніка ЗС РФ дуже швидко почала виходити з ладу або знищуватися. Наприклад, з майже 400 новітніх російських літаків українська армія знищила більше третини. З танками та бронетехнікою – приблизно така сама історія", – зазначає військовий експерр.
Це все призвело до того, що РФ уже опинилася на межі використання новітньої військової техніки четвертого покоління. А далі тільки один вихід – застосовувати техніку третього покоління.
Технологічна деградація не дозволяє країні-агресорці швидко створювати щось нове. До того ж за період вторгнення в Україну в РФ уже зупинилася ціла низка заводів з виготовлення військової техніки. Частину зброї Росія не може продовжувати виробляти через брак комплектуючих. З цієї причини, до прикладу, не може продовжуватися виготовлення ракетних комплексів "Кинджал" та "Калібр".
Також Росія була абсолютно неготовою до того, як НАТО згуртувалося у допомозі для України. За словами експерта, саме Україна допомогла країнам Альянсу згуртуватися.
"Варто наголосити, що Альянс досі не готовий воювати з Росією через побоювання низки держав, наприклад, Угорщини та Болгарії. Тож НАТО досі слабке. Але саме агресивний спротив України Росії дозволив Альянсу посилитися, Великобританії – встановити лідерство в Європі, а США – відновити лідерство в світі", – каже військовий експерт.
Нагадаємо, російський політик і бізнесмен Альфред Кох розповів про два сценарії путінської поразки. Ці два сценарії вже починають реалізовуватися в Росії. А це – зайвий доказ, що ніякої атомної бомби у Путіна не кинуть.
Читайте також: