У Альянсі закликали Київ використовувати партнерство з НАТО для вирішення низки проблем у питаннях безпеки.
Україну не запросили на саміт НАТО у червні через плани колективного блоку безпеки провести захід за участю тільки лідерів 30 держав, які перебувають в Альянсі. Однак Північноатлантичний альянс продовжує підтримувати територіальну цілісність і суверенітет української держави. Київ повинен використовувати співпрацю з блоком з метою вирішення низки питань у сферы безпеки. Про це заявив пресаташе штаб-квартири НАТО Даніеле Ріджіо.
"Саміт НАТО планувався за участю лідерів лише 30 країн-членів, як захід у союзницькому форматі. Але Альянс прихильний партнерству з Україною, що ще раз підтвердив під час візитів до Брюсселя Ользі Стефанишиній і Олексію Резнікову", - пояснив він позицію Альянсу в коментарі Obozrevatel.
При цьому Ріджіо нагадав про те, що заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане під час зустрічі з міністром з питань окупованих територій Олексієм Резніковим запевнив українську державу в підтримці територіальної цілісності і суверенітету Києва.
"Північноатлантичний союз буде продовжувати відстежувати пересування російських військ в Україні і навколо неї. Джоане також закликав Україну повною мірою використовувати рамки партнерства з НАТО для вирішення поточних проблем безпеки, підвищення стійкості України та реалізації її євроатлантичних устремлінь і ключових реформ", - підкреслив Даніеле Ріджіо.
Питання ПДЧ у НАТО для України
Польський президент Анджей Дуда 3 травня сказав, що на саміті НАТО в червні держави мають намір обговорити "дорожню карту" для України до Північноатлантичного альянсу. Щоб українська держава приєдналася до колективного блоку безпеки Заходу, Київ повинен виконати низку вимог.
Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква 8 травня підтвердив інформацію про те, що Україна не візьме участь у саміті НАТО, який заплановано на 14 червня. Однак, за словами чиновника, Києву дали гарантії, згідно з якими держави обговорять питання надання плану дій щодо членства у НАТО для Києва.
Пізніше у НАТО заявили, що Альянс в питанні надання Україні ПДЧ керується рішенням Бухарестського саміту 2008 року, згідно з яким Україна і Грузія приєднається до блоку безпеки Заходу тоді, коли настане потрібний час.