Під час підготовки угоди з Німеччиною щодо трубопроводу "Північний потік-2", США активно вели переговори з Україною, і провели більш як десяток консультацій, заявив спікер Державного департаменту США Нед Прайс.
«І протягом усього цього процесу ми і наші німецькі союзники дуже уважно консультувалися з Україною. За останні тижні ми провели більш як десяткок консультацій з Україною. Ми консультувалися з Польщею, а також з іншими країнами, яким цей проєкт може нашкодити», — заявив Прайс.
У Держдепі підкреслили, що Штати внесли запропоновані українською стороною ідеї в текст опублікованої пізніше спільної з Німеччиною заяви. Таким чином, Прайс спростував інформацію про тиск на Україну з вимогою не критикувати майбутню угоду США з ФРН.
Під час брифінгу він також заявив, що, попри угоду, укладену з Німеччиною, Вашингтон і далі виступатиме проти проєкту російського газопроводу «Північний потік-2».
"Хотіли б ми зупинити будівництво газопроводу? Звичайно. Але це був нереальний варіант. Цього не було на столі. І ми впевнені, що заходи, про які ми оголосили, є найкращим результатом з урахуванням успадкованих нами обставин", — сказав Нед Прайс.
Він уточнив, що що до того часу, коли Байден прийшов до влади, цей трубопровід був готовий на 90 відсотків.
У Держдепі додали, що метою переговорів з Німеччиною було обговорення заходів, спрямованих на зниження ризику, який експлуатація «Північного потоку-2» може створити для європейської енергетичної безпеки, для України та інших прифронтових країн НАТО і ЄС.
Нагадаємо, 21 липня стало відомо, що офіційні Вашингтон і Берлін досягли угоди щодо Північного потоку-2. Згідно з домовленостями, США домагатимуться продовження контракту на транзит російського газу через Україну на 10 років. Крім того, сторони домовилися, що Росії не дозволять "використовувати енергію як зброю". Якщо країна-окупант порушить це правило, Німеччина ініціюватиме проти неї санкції.
Детальніше про угоду щодо Північного потоку-2 можна дізнатися в сюжеті ТСН:
Тим часом МЗС України вже направив ноти до Брюсселю і Берліну через угоду, яку США і Німеччина уклали щодо газопроводу Північний потік-2. Крім того, українська сторона ініціює консультації з Єврокомісією.