В Європі розпочав роботу перший Шенгенський форум в рамках нового пакту ЄС з імміграції та притулку, який триватиме до початку грудня, і продемонструє роботу Єврокомісії над реформою Шенгену.
"Шенгенський простір - одне з найбільших досягнень Європейського Союзу. У наших спільних інтересах зберегти цілісність і хороше функціонування Шенгенської зони без контролю на внутрішніх кордонах, – сказав він на брифінгу в Брюсселі. - Тим не менш, в останні роки після неодноразових криз Шенгенський простір піддавався наростаючій напруженості", - цитує Інтерфакс офіційного представника ЄК Крістіана Віганда.
За словами дипломата, вже існує реакція Брюсселя на оголошення президентом Франції Еммануелем Макроном про подвоєння сил, що відповідають за контроль на кордонах з сусідами по ЄС, через загрозу терактів і нелегальної імміграції.
Читати такожУ МЗС назвали терміни запуску відкритого неба з ЄвросоюзомПредставник ЄС додав, що форум визначить орієнтування щодо реформування Шенгенського простору. У цій зустрічі візьмуть участь європейські депутати, представники міністерств внутрішніх справ держав-членів ЄС та інших національних властей.
Віганд озвучив основні елементи майбутньої стратегії щодо Шенгенського простору. У Європі вважають, що важливим складовим є посилення контролю і поліпшення управління зовнішніми кордонами, зміцнення співпраці і поліпшення обміну інформацією, особливо поліцейської, між владою держав-членів ЄС, взаємопов'язана європейська система управління кордонами, посилена підтримка з боку профільних агентств ЄС, поліпшення реалізації прийнятих рішень.
Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що найближчим часом Європейський союз не планує жодних великих політичних кроків у подальшій європейської інтеграції України.
1 жовтня має відбутися саміт Україна-ЄС, одним з основних питань якого буде оновлення Угоди про асоціацію.
Глава українського уряду Денис Шмигаль заявляв, що Київ розраховує підписати з Брюсселем договір про Спільний авіаційний простір.
Раніше в Євросоюзі прийняли рішення збільшити обсяги товарообігу з низкою держав, які не входять до складу наднаціонального об'єднання. У число таких країн увійшла і Україна. Як стверджують в Єврокомісії, дані заходи посприяють відновленню економіки Європейського Союзу.