У Кремлі не знають, де знаходиться опозиціонер, так як з Кремлем такими даними "ніхто не ділився".
У Кремлі не знають, куди відвезли опозиційного політика Олексія Навального і де його тримають.
Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів, чому ніхто не знає, куди відвезли політика і чому про його місцезнаходження не знають ні його родичі, ні адвокати.
"Послухайте, ми не маємо інформації про місцезнаходження засуджених у Російській Федерації. Є Федеральна служба виконання покарань, саме ця служба володіє цією інформацією. Погодьтеся, що знову ж адміністрація президента це не той орган, який може або повинен володіти цими відомостями", - сказав Пєсков.
Він також не зміг підтвердити, що Навальний був переведений в ІК-2 в Покрові. На питання, як Кремль може не знати, де знаходиться противник Путіна, до якого прикута увага всього світу, Пєсков сказав:
"Ви знаєте, це один із засуджених в Російській Федерації, який відбуває покарання за рішенням суду. Ми не маємо інформації про те, де відбувають термін засуджені. Таку інформацію нам ніхто не надає".
Водночас державне інформагентство ТАСС повідомило, що Навального перевели з СІЗО в колонію в Покрові у Володимирській області, а до того політик був на карантині, через який у зв'язку з епідемією коронавірусу проходять всі засуджені.
Минулого тижня адвокати Навального говорили, що їх підзахисного відвезли з СІЗО Кольчугіно в невідомому напрямку.
12 березня 45 країн у Раді ООН закликали Росію звільнити Навального.
Справа Олексія Навального
Олексій Навальний пережив отруєння в серпні 2020 року-його лікували в клініці Шаріте, яка знаходиться в Берліні. На Заході експерти дійшли висновку, що політика отруїли отрутою з групи Новачок. Опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть російський президент Володимир Путін.
Перебуваючи на лікуванні в Німеччині, він випустив фільм-розслідування про корупцію президента РФ і величезний маєток, в якому знайшлося місце гігантському замку, виноградникам і хокейній арені.
Після повернення до Москви в січні 2021 року, Навального в московському аеропорту Шереметьєво затримали силовики. Суд вирішив залишити політика під арештом, а 2 лютого прийняв рішення про скасування умовного покарання у справі компанії Yves Rocher і заміну його на реальний термін ув'язнення — три з половиною роки колонії загального режиму (мінус 10 місяців, які політик провів під домашнім арештом).
Підставою для затримання та арешту стало те, що на батьківщині його оголосили в розшук наприкінці грудня минулого року. Навальному інкримінували ухилення від проходження заходів, пов'язаних з умовною судимістю у справі компанії Ів Роше.
На початку лютого суд у справі Ів Роше "впаяв" опозиціонеру реальний термін - 3,5 роки колонії загального режиму. Спочатку політик перебував у Москві в СІЗО, яке називається Матроська тиша. У справі Ів Роше Навальний звинувачувався в шахрайстві у сфері підприємницької діяльності на суму 26,7 млн руб.
У тому ж 2014 році ЄСПЛ визнав, що термін опозиціонер і його брати отримали за дії, що "не відрізняються від звичайної комерційної діяльності, за допомогою судових рішень, які були довільними, непередбачуваними та явно необгрунтованими, в порушення принципу nullum crimen nulla poena sine lege (немає злочину або покарання без закону) і права на справедливий судовий розгляд". Через три роки, в 2017 році, ЄСПЛ присудив братам Навальним компенсацію в 80 тис євро, яку РФ виплатила.