Незважаючи на заяву президента РФ Володимира Путіна щодо прокладання першої нитки трубопроводу Північного потоку-2, роботи ще не завершені. Це підтверджується даними геолокаций. Однак добудова газопроводу ймовірно завершиться цього літа. Вже в серпні може стартувати перевірка можливості постачань газу російською трубою. Про це заявив експерт у сфері енергетики Геннадій Рябцев.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що Путін поспішив із заявою про закінчення робіт щодо першої нитки газопроводу Північний потік-2. Процеси ще не завершені, проте фініш проекту очікується вже цього літа. Причому в серпні очікуються роботи з перевірки можливості постачань газу до Європи.
"Треба всіх переконати, що ще трохи залишається, і можна все запускати. Але там роботи ще не завершені, на першій нитці теж. Достатньо подивитися дані геолокацій, щоб переконатися в тому, що все ж таки є ще одна невелика ділянка. Але в чому пан Путін має рацію - це в тому, що протягом літа відповідні роботи будуть завершені. Швидше за все, приблизно в серпні вже почнуться роботи з перевірки можливості транспортування технологічного газу", - вважає Рябцев.Читати такожАваков зробив заяву про погрози Росії Україні після слів Путіна щодо Північного потоку-2
За його словами, Україна, у свою чергу, працює над планами щодо компенсації витрат від запуску СП-2. Але такі ініціативи повинні запрацювати після того, як знизяться постачання російського газу шляхом української газотранспортної системи. Контракт між Києвом і Москвою на прокачування палива діє ще три роки. Конкретно розроблених заходів щодо запобігання наслідків введення до експлуатації Північного потоку-2 з боку української держави наразі немає.
"Підготовка ведеться, оператор газотранспортної системи України повідомив про розробку декількох планів, один з яких повинен запрацювати тоді, коли будуть зменшені обсяги транзиту російського газу через Україну. Однак ці плани, швидше за все, будуть реалізовані після завершення терміну контракту НАК "Нафтогаз України" з "Газпромом" про транзит. До його завершення ще 3 роки, хоча протягом цих трьох років можна було б дуже багато зробити. Наскільки мені відомо, якихось заходів, на результат яких можна було б подивитися, наразі немає", - підкреслив Геннадій Рябцев.
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з делегацією США раніше закликав Америку і Євросоюз зупинити добудову трубопроводу СП-2, реалізація якого може завдати серйозного удару по українській державі.
Посол України у ФРН Андрій Мельник заявив про вимоги Києва від США та Німеччини включити українських представників до перемовин Вашингтона і Берліна щодо Північного потоку-2. Україна повинна взяти участь у діалозі, оскільки питання запуску газопроводу стратегічно небезпечне для Києва.
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков не виключив сценарію, за якого можуть виникнути нові проблеми з СП-2 на етапі сертифікації та страхування газопроводу.
Депутат Держдуми Росії В'ячеслав Ніконов вважає, що ситуація знову стане проблемною для Північного потоку-2 вже восени. Після того, як зміниться влада у ФРН. Якщо при владі у Берліні опиняться "зелені", які виступають проти газопроводу, то Вашингтон спробує зупинити запуск російського трубопроводу.