Трамп готує путч: озвучено несподіваний сценарій після інавгурації Байдена

Дональд Трамп / GettyImages

Дональд Трамп може спробувати підняти військовий переворот, не виключив Іван Яковина.

45-й президент США Дональд Трамп , який зазнав поразки на виборах, всіма силами буде намагатися втриматися при владі.

Як підкреслив журналіст Іван Яковина в ефірі каналу Україна 24, для збереження Білого дому Трамп спробує влаштувати "тупий і очевидний державний переворот".

“У нього це не вийде, оскільки всім вже ясно, чого він задумав, і ніхто з американських політиків, навіть республіканці, брати участь у цьому не бажають. Після 20 січня, коли відбудеться інавгурація нового президента, нинішньому президенту все-таки доведеться покинути Білий дім. Він може спробувати підняти військовий переворот, але для Америки це зовсім вже екзотична опція, на таке не кожен справжній злодій наважиться, а ось такий бутафорський, як Трамп, і поготів. Він просто злякається", - сказав він.

У той же час оглядач упевнений в тому, що Трамп візьме участь у наступних президентських виборах в США в 2024 році.

"Але у нього все ще залишається варіант повернутися до влади у 2024 році, на наступних виборах президента. Для цього йому потрібно зробити так, щоб термін Джо Байдена став невдалим, і ось це Трамп дуже навіть може влаштувати, і такий шанс він не упустить", — додав Яковина.

Читати такожНова надія на перемогу: у Трампа розкрили плани щодо перерахунку голосів

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Новини заразКонтакти