Шредер заявив, що Росія ніколи не поверне Крим Києву

Шредер заявив, що Росія ніколи не поверне Крим Києву / УНІАН

Колишній канцлер ФРН вважає санкції неефективним інструментом тиску.

Колишній канцлер Німеччини, очільник ради директорів "Роснефти" і голова комітету акціонерів Nord Stream AG Герхард Шредер назвав приєднання Криму до Росії "порушенням міжнародного права".

"Це твердження не зачіпає питання про причину. Імовірно, Україна вступила б до НАТО, як того хотіла Америка. Тоді Севастополь, один з найважливіших морських портів Росії, опинився б на території західного альянсу", - сказав Шредер в інтерв'ю виданню Spiegel.

Він нагадав, що задовго до подій 2014 року до Північноатлантичного альянсу вступили країни Східної Європи, і це було їх суверенне право — вирішувати, приєднуватися до ЄС або НАТО.

"Це їхнє право. Однак на цьому не закінчилося, потім дискусія пішла в інше річище - і перш за все через Америку - про прийняття Грузії та України в НАТО. Це було не що інше, як стратегія оточення Росії, яка тоді була набагато більш відкритою до співпраці з Європою, як і з НАТО", — сказав ексканцлер ФРН.

Що стосується способів міжнародного тиску, то Шредер вважає санкції неефективним інструментом, до того ж "жоден російський президент ніколи не поверне Крим Києву".

"Їх я вважаю безглуздими, оскільки не бачу, чого можна домогтися з їх допомогою", — зазначив Шредер.

Водночас депутат Держдуми Росії від Севастополя Дмитро Бєлік не погодився з думкою Шредера.

"Ексканцлер Німеччини лише поверхнево знає про ситуацію в Криму за період з 1992 по 2014 роки", - зазначив Бєлік, його цитує РИА Новости.

За його словами, розширення НАТО було подразником, але головним був той факт, що росіяни, які проживали в Криму, не сприймали українські "цінності" і виступали на підтримку Росії та її політики.

Анексія Криму

У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Згодом Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.

Кримське питання - про що йшлося раніше:

Новини заразКонтакти