Москва штучно підтримувала конфлікт у Карабасі, переконаний Андрій Піонтковський.
Результати війни за Нагірний Карабах говорять про повну втрату Росією впливу на Південному Кавказі.
Як підкреслив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв'ю Апостроф, це показує провал всієї політики Росії на пострадянському просторі.
"Ця втрата контролю вже побічно впливає на Україну, тому що це найяскравіший прояв провалу всієї політики Росії на пострадянському просторі", - зазначив експерт.
За його словами, Москва штучно підтримувала конфлікт в Карабасі, щоб через нього погрожувати і шантажувати Вірменію і Азербайджан і зберігати свій вплив на них.
Публіцист переконаний, що РФ за допомогою війни в Карабасі намагалася "покарати" прем'єра Нікола Пашиняна.
"У цьому ідея Москви. Вони думали покарати Пашиняна, дати азербайджанцям захопити пару районів, а потім Путін спуститься весь в білому і як миротворець розведе сторони, які повинні будуть залишитися йому вдячні. Але з'явився новий фактор - Туреччина, яка блискуче підготувала азербайджанську армію. І все закінчилося зовсім не за сценарієм Путіна", - додав Піонтковський.
27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про завершення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Регіон повинні покинути вірменські збройні сили і військові формування НКР. На новій лінії розмежування розміщуються війська РФ.
Історія війни за Нагірний Карабах
На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.