Заарештований у Мінську опозиційний журналіст і засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич заявив, що визнає провину в публікації закликів до протестів після президентських виборів. Він також зізнався, що був одним з перших, хто їх публікував.
Про це йдеться на відео інтерв'ю, яке опублікував Білоруський державний телеканал ОНТ.
"Я відразу визнав провину за 342 ст. КК Республіки Білорусь (організація несанкціонованих акцій - ред.). Заклики, які я опублікував, посприяли тому, що на вулицях почалися заворушення і Мінськ три дні жив у стані хаосу", - говорить Протасевич.
За його словами, він усвідомив, що заклики, які він публікував, стали наслідок того, що на вулицях почалися неконтрольовані заворушення.
Протасевич каже, що більше не хоче лізти в політику. Він з тремтінням в голосі сказав, що хоче мати сім'ю і сподівається з усім впоратися.
"Я переосмислив для себе дуже багато речей. Не хочу більше ні в політику лізти, ні в якісь брудні розборки. Я просто хочу сподіватися, що зможу впоратися і жити звичайним спокійним життям, завести сім'ю, дітей, перестати бігти від чогось ... Вибачте ...", - далі Протасевич розплакався.
Як написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов, "кати Лукашенка показали сліди тортур на руках захопленого журналіста".
Читати такожЗахоплення борту Ryanair: у Білорусі вирахували, кого чекали замість Протасевича
"Зап'ястя Протасечива покалічені тугими наручниками, руки опухлі. Уявляю, що вони роблять у в'язниці з подругою Протасевич Сапегою, щоб Роман був таким поступливим і так старанно демонстрував невимушене спілкування з приставленим КДБ ведучим. За це інтерв'ю треба вводити проти Лукашенка і його банди додаткові санкції", - написав журналіст.
23 травня у Мінську екстрено сів літак компанії Ryanair, що виконував рейс Афіни-Вільнюс, нібито через закладену на борту бомбу. Вибуховий пристрій не знайшли.
Серед пасажирів знаходився Опозиційний блогер, творець телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич. Він був затриманий білоруськими силовиками.
Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська назвала це "операцією спецслужб" і зазначила, що Протасевичу в Білорусі може загрожувати смертна кара.
Глава компанії Ryanair Майкл О'лірі назвав вимушену посадку в Білорусі літака, що виконував рейс Афіни-Вільнюс, "державним викраденням" літака і "повітряним піратством" з боку білоруської влади.
26 травня Польща закрила своє небо для білоруських літаків. Рада міністрів прийняла заборону на входження в повітряний простір Польщі літаків, використовуваних перевізниками з Білорусі.