Загрози Києву з боку Москви, як і раніше, залишаються дуже високими. Президент РФ Володимир Путін значно посилив тиск на Україну після зустрічі з господарем Білого дому Джо Байденом у Женеві, за підсумками якої сторони могли досягти певного компромісу. Публічні заяви, позов до Європейського суду з прав людини та зміни до законодавства свідчать про те, що Кремль став проводити більш агресивну політику щодо української держави. Причому в новій статті Путіна мова фактично йде про те, що Москву відтепер цікавить і територія західної України. Про це заявив старший науковий співробітник Центру політики безпеки у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що після зустріч Байдена і Путіна у Женеві рівень загрози для української держави тільки виріс. На його думку, це обумовлено можливими певними домовленостями між президентами двох держав.
Дивіться відео ТСН: Байден заявив, що у Росії немає нічого, крім нафти і ядерної зброї
За його словами, публічні заяви Путіна, зміни до законодавства, і звернення з позовом до Європейського суду з прав людини демонструє, що Москва дуже серйозно посилила тиск на Київ.
Крім того, вважає експерт, у своїй статті про Україну Путін й зовсім позначив, що відтепер Москву цікавлять ще й західні регіони української держави. Києву потрібно зберігати пильність і чинити опір таким планам.
"Це все свідчить про те, що Путін жодним чином не відмовився від своїх намірів, і певним чином став навіть більш агресивним. В останній статті, яка там багато обговорюється, видно, що Путін неявно натякає, що західний кордон історичної Росії проходить не річками Західного Бугу, Збручу і Дністера, як це було в його статті 2012 року. Наразі кордони, з його точки зору, поширюються на західний кордон України. Але це дає додаткову інформацію для України, що опір цим планам має здійснюватися, не треба втрачати пильності", - підкреслив Андрій Ілларіонов.
На сайті Кремля 12 липня з'явилася стаття президента Росії Володимира Путіна про Україну. У своєму матеріалі він звинуватив Київ у нібито небажанні виконувати Мінські угоди і, мовляв, організації "кривавих провокацій" в зоні конфлікту.
При цьому Путін назвав Україну елементом "глобальної змови" проти російської держави і заявив, що Київ нібито залишив Донбас.
Президент України Володимир Зеленський уточнив, що статтю Путіна він не читав. Однак дорікнув главі Кремля в наявності часу на написання подібних матеріалів і відсутності можливості проведення зустрічі на рівні лідерів двох держав.
Володимир Путін, у свою чергу, сказав, що перед тим, як провести зустріч президентів Росії та України, українська влада повинна уважно ознайомитися з його статтею.