У США, Чехії, Латвії, Німеччині, Литві, Ірландії, Польщі та Великобританії засуджують перехоплення літака Афіни-Вільнюс компанії Ryanair і арешт журналіста Романа Протасевича у Мінську.
"Використання винищувачів для перехоплення цивільного рейсу Ryanair є актом піратства на маршруті між двома країнами НАТО і ЄС. Цей безрозсудний вчинок піддав серйозній небезпеці пасажирів і екіпаж", - сказано у спільній заяві голів комітетів з міжнародних відносин у законодавчих органах восьми країн.
Дії адміністрації Олександра Лукашенка, вважають автори, є "нагадуванням про нелегітимність влади, яка претендує на управління в Мінську".
Чиновники закликали міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO) негайно провести розслідування інциденту, а до його завершення "заборонити всі польоти над Білоруссю, зокрема польоти до країни і з неї".
"Цей акт державного терору і викрадення людей становить загрозу для всіх, хто подорожує Європою та за її межами. Ми закликаємо держави НАТО і Європейського Союзу запровадити санкції проти режиму Лукашенка", - йдеться у документі.
Автори також закликали владу Білорусі звільнити Романа Протасевича та інших політичних в'язнів.
Міжнародна організація цивільної авіації висловила свою позицію з приводу вимушеної посадки літака Ryanair у Мінську. Там заявили, що ця ситуація суперечить Чиказькій Конвенції.
"ICAO серйозно стурбована явною вимушеною посадкою рейсу Ryanair і його пасажирів, що може суперечити Чиказькій Конвенції", - йдеться в повідомленні організації у Twitter.
Також в організації зазначили, що сподіваються отримати більше інформації.
Зазначимо, що Конвенція про міжнародну цивільну авіацію або Чиказька Конвенція - це основний документ міжнародного права, який регулює цивільні авіаперевезення. Документ був затверджений у 1944 році в Чикаго.
Латвійська AirBaltic більше не літає над Білорусією. Про це повідомив міністр сполучення Латвії Талис Лінкайтс.