Потужний удар по економіці Литви: у Вільнюсі дали відповідь на новий заклик Тихановської

У Литві вважають, що економіка держави серйозно постраждає від санкцій проти Білорусі / ua . news

Санкції проти Білорусі вимагають додаткових обговорень, вважає Аста Скайсгіріте.

Заклик лідерки опозиції Білорусі Світлани Тихановської до уряду Литви з проханням запровадити санкції проти Білоруськалія став приводом пояснень з боку радника литовського президента і директора Клайпедського морського порту. Існують побоювання, що такі обмеження можуть вдарити по литовській економіці.

Як повідомляє російське інформагентство РИА Новости, на заклики Тихановської про санкції проти Білоруськалія – одного з найбільших виробників калійних добрив у світі – відповіла головний радник президента Литви з питань зовнішньої політики Аста Скайскігіріте.

За її словами, санкції проти Білоруськалія та інших білоруських компаній вимагають додаткового обговорення, тому що обмеження можуть негативно позначитися на робітниках.

"Важливо не перегнути палицю санкціями, коли вони зачіпають громадянське суспільство, з яким ми хотіли б мати найкращі відносини і яке ми підтримуємо", - сказала Скайскігіріте.

Також вона додала, що добрива з Білорусі приносять колосальний дохід морському порту в Клайпедах і залізниці Литви.Читати такожЗахоплення Лукашенка і удар по його режиму: у Тихановської зробили нову заяву

Генеральний директор Клайпедського порту Альгіс Латакас стверджує, що рішення щодо санкцій потрібно буде приймати "політично і однозначно", тому що результати таких заходів негативно позначаться на реальній економіці держави. Вантажі з Білорусі мають важливе значення для порту і впливають на розмір виручки всього транспортного сектора, а також працівників компаній державного та приватного сектора.

Голова литовської залізничної компанії LTG Cargo Егідіюс Лазіцкас підкреслив, що Литва на білоруських вантажних перевезеннях щорічно заробляє близько 100 мільйонів євро. Отже, санкції проти залізниць Білорусі вдарять і по Литві.

Світлана Тихановська новини

Автор: Андрій Ганчук
Новини заразКонтакти