Генеральний секретар військово-політичного блоку НАТО (Північноатлантичний Альянс) Йенс Столтенберг заявив, що Російська Федерація має перестати нарощувати сили біля кордонів України.
РФ має відмовитися від провокацій та зменшити напругу, заявив генсек НАТО в Брюсселі під час пресконференція, у якій також брав участь глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Столтенберг додав, що за останні тижні РФ перемістила до кордону української держави багато військ у повній бойовій готовності.
“Це найбільше накопичення російських військ з моменту окупації Криму… Росія повинна припинити це військове нарощування в та навколо України, припинити провокації та зменшити напругу", – заявив очільник блоку.
Генсек зазначив, що НАТО уважно стежитиме за діями РФ щодо України.
Столтенберг також сказав, що Альянс підтримує суверенітет нашої країни і ніколи не визнає законним захоплення Криму Росією.Читайте такожЗеленський пояснив, навіщо Росія стягує армію до кордонів України
Йенс Столтенберг та Дмитро Кулеба 13 квітня зустрілися у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Раніше Україна через агресивні дії Росії ініціювала засідання Комісії Україна-НАТО.
Нагадаємо, наприкінці березня на Донбасі загострився конфлікт – проросійські бойовики стали частіше атакувати позиції українських військовослужбовців. Зокрема, у результаті одного з обстрілів загинули четверо захисників нашої країни.
Також в останні дні місяця з'явилися відомості, що Росія стягує війська до східного кордону України нібито у межах підготовки до військових навчання Захід 2021.
За словами президента Володимира Зеленського, РФ вдалася до маневрів у тому числі, щоб створити під час переговорів щодо Донбасу атмосферу загрози.
Потім лідер країни поспілкувався телефоном з Йенсом Столтенбергом. Український лідер сказав, що для Москви справжнім сигналом стало б надання Києву Плану дій щодо членства в НАТО.
Глава держави зазначив, що для України Альянс – єдиний шлях до закінчення конфлікту на Донбасі.
Київ відмовився від позаблокового статусу й взяв курс на вступ до НАТО після того, як Росія у 2014 році пішла на агресію – захопила Крим та вдерлася на частину Донбасу.
Україна реформує Збройні сили, щоб їх стандарти відповідали натівським. Київ чекає на План дій щодо членства в Альянсі. Москва категорично проти того, що Україна поповнила лави НАТО.