У Міністерстві транспорту Білорусі назвали санкції ЄС проти компанії Белавіа спробою рейдерського захоплення ринку і бізнесу авіакомпанії, яка не брала участь у примусовій посадці літака рейсу Ryanair у Мінську. Білоруська влада назвала "фейком" ситуацію з цивільним авіалайнером і заявила про роботу з міжнародними організаціями з метою врегулювання цієї проблеми.
"Йде процес удушення. Ці санкції, скажемо прямо, - це рейдерське захоплення ринку і бізнесу авіакомпанії, яка взагалі не брала участі в цих подіях (екстреній посадці лайнера авіакомпанії Ryanair)", - цитує главу департаменту з авіації білоруського Міністерства транспорту Артема Сікорського інформагентство ТАСС.
За його словами, Європа, мовляв, діяла "всупереч всім міжнародним документам" і виключно на підставі інциденту з авіалайнером Ryanair у Мінську.
"Всупереч всім міжнародним документам, на підставі фактично фейкової новини про перехоплення літака приймаються такі незважені, непрофесійні, що не відповідають міжнародним вимогам рішення", - сказав Сікорський.
Читати такожУ ЄС заборонили літакам літати над Білоруссю
Також він підкреслив, що наразі офіційний Мінськ намагається працювати з міжнародними організаціями з метою "розвінчання фейків".
Нагадаємо, 4 червня Європейський Союз прийняв рішення повністю закрити Європейський повітряний простір для літаків з Білорусі. Лайнерам Белавіа заборонили посадку в аеропортах Європи.
Цивільний літак авіакомпанії Ryanair 23 травня летів з Афін у напрямку Вільнюса. В екстреному порядку авіалайнер змушений був приземлитися у Мінську після того, як Білорусь заявила про бомбу на борту. Однак при огляді літака лайнера вибухових пристроїв там виявлено не було.
Цим рейсом летів білоруський опозиційний блогер, засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич разом зі своєю дівчиною Софією Сапегою. Їх затримали білоруські силовики після посадки літака у Мінську.
Глава компанії Ryanair Майкл О'лірі заявив, що Білорусь поширила неправдиві відомості про перемовини диспетчера і пілота. За його словами, в диспетчерській відмовилися з'єднувати пілота з авіакомпанією, в результаті чого він був змушений здійснити посадку авіалайнера у Мінську.