Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян завив про свою відставку. В країні повинні відбудуться позачергові вибори до парламенту. Пашинян має всі шанси знову отримати цю посаду, оскільки альтернативи йому немає, а повернення старих політиків вірмени не хочуть.
Таку думку озвучив Главреду експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса. За його словами, після війни в Нагірному Карабасі Вірменія потрапила під ще більший вплив Росії. Якщо Пашинян, який своїм політичним виживанням зобов'язаний Росії, знову переможе, то Кремль продовжить його захищати, оскільки він для них зручний, а ті зобов'язання, які Пашинян взяв на себе, не дадуть йому свободи маневрів. Якщо ж переможе опозиція - для Росії це ще краще, оскільки деякі її політики пов'язані з політичними лідерами.
"Росії, за великим рахунком, все одно, хто виграє вибори - їй буде комфортно і з Пашиняном, і без нього, оскільки за будь-якого з результатів вона нічого не втрачає. Але при цьому Росії невигідно, щоби човен розгойдували занадто сильно» ,- зазначив Куса.
Подальші відносини Вірменії з навколишнім світом також залежатимуть від Росії. За його словами, країна залишається затиснутою між Туреччиною, Росією, Азербайджаном та Іраном.
"Зокрема, нещодавно Туреччина і Вірменія почали говорити про відкриття транспортних коридорів. І заговорили вони про це не тому, що захотіли дружити, а тому, що відповідна кон'юнктура виникла на рівні РФ і Туреччини. І цей приклад добре показує, що всю регіональну політику визначають саме ці дві країни, що напевно залишиться незмінним і надалі", - резюмував Куса.