Росія зазнала розгромної геополітичної поразки за підсумками завершення військового конфлікту у Нагірному Карабасі. Москва не змогла захистити Єреван від Анкари і Баку, а президент Туреччини Реджеп Ердоган фактично підвів риску під російським впливом на Південному Кавказі.
Про це заявив політолог Володимир Воля в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи підсумки нагірно-карабаського конфлікту.
За його словами, за всіма розмовами про формат співпраці Росії і Туреччини з питань Нагірного Карабаху ховається "грандіозна геополітична поразка Росії на Південному Кавказі". Причиною тому є нездатність росіян відстояти позицію свого союзника - Вірменії, яка була змушена підписати підсумкову угоду.
"Зараз кажуть, що Росія збільшила свою присутність. А що дає ця присутність російських миротворців, якщо від цього Карабаху дві третини втрачені вірменами? Азербайджанці забрали самі, а третину вже віддали Росії", - зазначив експерт.
Аналітик вважає, що Вірменія розчарувалася у Росії, яка наразі намагається не згадувати про роль Туреччини, щоб не спровокувати розмови про капітуляцію Москви перед Анкарою. Росіяни виявилися не здатними втрутитися в нагірно-карабахський конфлікт, внаслідок чого опинилися в пастці. Конфліктом у Нагірному Карабасі Туреччина окреслила межі впливу Росії на Південному Кавказі.Читати такожПутін просив не принижувати Пашиняна: Алієв розповів деталі перемовин щодо Карабаху
"Вірмени розчарувалися в Росії як союзнику, який відмовився допомогти, тому що росіяни виявилися безсилими. Вони не могли вторгнутися на територію, яка за міжнародним статусом належить Азербайджану, який є важливим партнером Росії у нафтогазових справах, інших бізнесових справах. Тобто Росія опинилася в пастці. І фактично ми побачили, що Ердоган руками Азербайджану на землі провів межу для російського впливу на Південному Кавказі, коли азербайджанці просто почали наступ", - підкреслив Володимир Воля.