З 6 травня нинішнього року перелік поповнив Ізраїль. У перелік також входять Австралія, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Південна Корея і Таїланд. Також у списку є Китай, але кордони для його громадян відкриють лише після того, як сам Китай відкриється для європейців.
Як кажуть євробюрократи, перелік країн, з яких можна буде їздити в ЄС, буде переглядатися кожні два тижні і в разі необхідності може оновлюватися.
Резиденти Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикан вважаються резидентами Європейського Союзу для відвідування Євросоюзу. Також ця рекомендація стосується асоційованих країн з Шенгенської зони - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Раніше повідомлялося, що Франція буде першою в Євросоюзі країною, яка введе додаток для подорожей в умовах пандемії COVID-19.
Програма TousAntiCovid включатиме інформацію про вакцинацію, а також ПЛР та антиген-тести на коронавірус. Таку систему Європейська комісія хоче поширити по всьому блоку до середини червня.
Додаток TousAntiCovid для відстеження контактів завантажили близько 15 мільйонів чоловік. Його оновили для включення туди інформації про негативні ПЛР-тестах на коронавірус і тестах на антиген.
Однією з переваг програми є те, що вона допоможе запобігти використанню підроблених тестів.
В рамках кампанії з вакцинації проти коронавірусу ряд держав вирішили створити так звані "паспорти вакцинації" - документи, в яких міститься інформація про те, що людина зробила щеплення проти коронавірусної інфекції.