Військовий експерт оцінив шанси Азербайджану і Вірменії на перемогу у війні за Карабах

Військовий експерт оцінив шанси Азербайджану і Вірменії на перемогу у війні за Карабах

Усі попередні бої були лише "промацуванням" ворога, ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі ще попереду.

Війна за Нагірний Карабах далека від завершення. У найближчому майбутньому варто очікувати на масштабний наступ на всьому фронті, заявив військовий експерт Олександр Михайловський.

Про це Михайловський розповів в інтерв'ю МК.

За його словами, Азербайджан досі не продемонстрував значних успіхів, що тільки підштовхне країну до нових військових операцій.

"Турецькі та азербайджанські ЗМІ поширюють карти, на яких відзначені підсумки тижневих боїв. Де-факто жодне з досягнень офіційно не підтверджено. Вони поки навіть трофеїв не показали особливо - кілька підбитих вантажівок, стрілецьке озброєння, ящики з боєприпасами. І жодних репортажів із зайнятих селищ або хоча б з опорних пунктів. Це не може не злити їх командування, якому треба показати якісь успішні результати своїх дій», - пояснив експерт.

Михайловський підкреслив, що у них є головний козир – перевага в повітрі. Воно дозволяє призводити до втрат ворога в артилерії, живій силі і навіть бронетехніці. Якщо вони зможуть порушити систему комунікацій армії Нагірно-Карабаської республіки, ті частини, що обороняються на передовій, не зможуть протистояти масштабному наступу.

"Інша річ, що про успіхи безпілотників не можна поки говорити з упевненістю. Частина відео можуть бути змонтовані, на якихось явно знищені макети, а не військова техніка. Але якщо їм вдасться "вибити" ППО безпосередньо біля лінії фронту, далі в бій можуть вступити не тільки дрони, а й штурмові вертольоти й літаки, а це вже дійсно серйозна загроза для тих, хто обороняється», - сказав експерт.

Він звернув увагу на те, що у Вірменії ситуація була важкою спочатку.

"Якщо Азербайджан почне масштабний наступ із залученням великих з'єднань бронетехніки і придушенням артилерії ворога, сил у тих, хто обороняється, не вистачить. Отже, азербайджанські війська намагатимуться зайняти якісь важливі території, щоб вклинитися в лінію оборони противника і порушити статус-кво 1993 року.

Також вони можуть підтягнути позиції своєї важкої артилерії на відстань, що дозволяє вести прицільний вогонь по Степанакерту та іншим великим населеним пунктам. А це вже означатиме поразку для сил НКР. Вибити азербайджанські війська назад у них малоймовірно, що вийде. І тому Азербайджан може ризикнути піти ва-банк. Усі можливості у них для цього є», - додав Михайловський.

Підсумовуючи, експерт зазначив, що всі попередні бої були лише «промацуванням» ворога.

«Резерви у сил Нагірного Карабаху не безмежні, а вони вже серйозно пошарпані. І це при тому, що їхній ворог навіть не кинув у бій основні сили. Тому цілком можливо, що загони оборони Арцаха перейдуть до партизанської тактики, займуть оборону на гірських дорогах, в лісах, на перевалах. Я думаю, що такий варіант давно відпрацьований і може бути приведений у виконання. Якщо їм вдасться завдати ворогу неприйнятні для нього втрати, азербайджанські війська зупинять наступ», - підсумував він.

Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія знаходяться у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали бішкекський протокол щодо перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.

Нагірний Карабах війна 2020 - про що йшлося раніше:

Новини заразКонтакти