Вибух у Бейруті передбачили ще в 2014 році

Вибух у Бейруті передбачили в 2014 році / Reuters

Експерт заявив, що не варто шукати в бейрутському порту теракт або злий умисел.

Після страшного вибуху в порту Бейрута, який наробив багато лиха і залишив без даху над головою 300 тисяч осіб, вражені люди в Мережі раптово звернули увагу на розміщену на одному з профільних сайтів статтю. Виявилося, ще в липні 2014 року експерт у галузі морських вантажоперевезень Михайло Войтенко передбачив вибух у матеріалі «Команда виявилася в заручниках на плавучій бомбі».

Про це повідомляє КП.

Йшлося про суховантаж «Розус» (Rhosus) 1986 року побудови, що йшов під молдавським прапором.

За твердженнями Войтенко, 86-метрове судно належало якомусь Ігорю Гречушкіну - росіянину і резиденту Кіпру. Саме там, в офшорі, була зареєстрована компанія Teto Shipping Ltd., що займалася морськими перевезеннями.

Небезпечний вантаж - нітрат амонію - транспортувався в третю країну, але «Розус» влітку 2014 вимушено зайшов до Бейрута через ламання двигуна, потім проблеми продовжилися, власник припинив виходити на зв'язок - і небезпечний вантаж на 6 років залишився в Лівані. Подальше тепер всім, на жаль, відомо.

Читати такожУ вибуху в порту Бейрута знайшли російський слід У розмові з виданням автор тієї статті з прогнозом розповів, що подібні трагедії - на жаль, явище поширене.

«Не шукайте в бейрутському порту теракт або злий умисел. Судновласник ставить останні гроші на перевезення цього вантажу (нітрат амонію - популярний товар, транспортується по всьому світу, використовується як добриво). Ламання, судно заходить в Бейрут, портова влада знаходить багато недоліків в системах безпеки «Розуса» і документах на вантаж, а грошей у господаря судна немає. Він кидається туди-сюди. Нічого у нього не виходить. Банкрутство, він відмовляється від судна, екіпажу і вантажу, зникає», - розповів Войтенко.

За його словами, про судно і вантаж усі забули.

«Екіпаж потроху повертається додому, нітрат амонію перевантажують на склад в Бейруті, а сам "Розус", наскільки я знаю, досі іржавіє біля берега. Про судно і вантаж усі забули. Банальне нехлюйство: і власника, і портової влади Лівану. До того ж все треба помножити на бардак в країнах третього світу, куди йшло судно», - додав він.

Раніше повідомлялося, увечері 4 серпня в столиці Лівану місті Бейруті прогриміли потужні вибухи в околицях міського порту.

Потужною вибуховою хвилею вибило шибки у вікнах будівель, а в деяких знесло перегородки.

За попередніми даними, вибух в порту Бейрута стався під час зварювальних робіт. На одному зі складів порту перебувало 2700 тонн конфіскованої селітри.

Автор: Адріана Бубновська
Новини заразКонтакти