Білий дім висунув вимогу Кремлю щодо Навального

Білий дім висунув вимогу Кремлю щодо Навального / Reuters

Байден засудив прояв політичних репресій у Росії.

Адміністрація президента США Джо Байдена підтвердила свою вимогу до влади Росії негайно звільнити російського опозиціонера Олексія Навального і його прихильників, затриманих під час мітингів 23 січня.

"Ми закликаємо російську владу звільнити всіх затриманих за здійснення своїх універсальних прав і за негайне і беззастережне звільнення Олексія Навального", - заявила у понеділок, 25 січня, прессекретарка Білого дому Джен Псакі, її цитує Independent.

На минулих вихідних подібну заяву зробив Держдепартамент США, також вимагаючи звільнення опозиціонерів.

Як пише видання, рішуче засудження 46-м президентом нового прояву політичних репресій в Росії означає різкий відхід від позицій його попередника, який у вересні 2020-го не сказав, що Навальний був отруєний російськими урядовими агентами, про що широко повідомлялося.

Додамо, що під час протестів 23 січня у Росії затримали понад 3700 осіб, з них тільки в Москві – 1294, у Санкт-Петербурзі – 486. У Москві, за різними оцінками, мітингували від 20 до 50 тисяч осіб. У Санкт-Петербурзі на вулиці вийшли від 20 до 35 тисяч осіб.

Протести у Росії 23 січня - про що йшлося раніше:

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинувачення у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін повинен був закінчитися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Попри це дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Попри попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки призначене на 29 січня, він перебуватиме під вартою.

Новини заразКонтакти