Коротко:
Якщо США не відновлять постачання ракет для української армії, Київ може отримати їх від інших постачальників. Французьке видання Le Monde повідомляє про можливі альтернативи.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall спільно з американською компанією Lockheed Martin створює «центр передового досвіду» для виробництва ракет типу ATACMS, GMLRS/GMLRS-ER, Hellfire, JAGM та Patriot PAC-3.
Виробництво планують розпочати приблизно через 12-13 місяців, а значне нарощування обсягів очікується у 2028–2029 роках. Цей проєкт має задовольнити потреби європейського ринку та компенсувати дефіцит американського виробництва.
Генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер зазначив:
«Нове підприємство швидко досягне повної виробничої потужності. Річний попит становить: від 600 до 800 ракет ATACMS, приблизно 2500 GMLRS, 5000 Hellfire, 5200 JAGM та 250–300 ракет PAC-3 MSE.»
Крім того, на початку року компанія MBDA відкрила завод у Шробенгаузені, де налагоджено виробництво ракет Patriot для НАТО.
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль під час візиту до Києва заявив, що Німеччина прагне підтримати Україну у виробництві озброєння. Президент Володимир Зеленський додав, що спільне виробництво зброї, інвестиції та проєкти з європейськими партнерами залишаються пріоритетними темами переговорів.
Міністр оборони України Рустем Умеров повідомив:
«Законопроєкт про виробництво озброєнь у співпраці з міжнародними союзниками найближчим часом буде винесено на розгляд Верховної Ради.»
Як писав Главред, США зупинили постачання деяких систем ППО і високоточної зброї для Збройних сил України.
Тим часом у Путіна зраділи припиненню допомоги Україні. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков переконаний, що таке рішення Америки нібито наблизить закінчення війни.
Крім того, у Чехії в жовтні 2025 року заплановані парламентські вибори. На тлі цього, президент Петр Павел заявив, що не може гарантувати продовження військової допомоги Україні.
Згодом у Пентагоні прокоментували припинення військових поставок Україні, заявивши про намір запропонувати президенту Дональду Трампу можливі шляхи для продовження надання допомоги.
Читайте також:
Le Monde Французька щоденна Вечірня газета головним редактором є Жерар Куртуа (фр. Gérard Courtois), генеральним директором - Ерік Ізраелевич. Ле Монд була заснована Юбером Бев-Мері за розпорядженням Шарля де Голля в 1944 році. Перший номер газети вийшов 19 грудня 1944 року. З 19 грудня 1995 року газета доступна онлайн, повідомляє "Вікіпедія".